Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Nawilżająca maska do włosów – jaką wybrać?

Chcesz, by Twoje włosy były zdrowe, błyszczące i intensywnie nawilżone? Sposobem na to, by zachwycały naturalnym blaskiem i wigorem jest regularne stosowanie masek nawilżających do włosów. Jakich składników naturalnych warto szukać w kosmetykach, by jak najlepiej nawilżały Twoje pasma? Jak często stosować tego typu kosmetyki? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek na ten temat.

Najlepsza maska nawilżająca do włosów – jakie składniki są szczególnie cenne?

Wbrew pozorom, wybór maski nawilżającej do włosów nie powinien być kwestią przypadku czy spontanicznym zakupem w drogerii. Zamiast tego, warto podjąć świadomą i dobrze przemyślaną decyzję popartą przynajmniej wstępnym rozeznaniem w temacie.

Gdy będziesz poszukiwać najlepszej maski nawilżającej do włosów, zwróć szczególną uwagę na to, by miała w sobie takie składniki, jak choćby aloes, miód, glicerynę, mocznik czy panthenol. Warto również sięgać po maski z olejem arganowym, kokosowym lub jojoba, owsem i lnem. To właśnie dzięki tym składnikom, wiele masek dostępnych na sklepowych półkach zawdzięcza swoją skuteczność. Wspomniane składniki dogłębnie nawilżają delikatne pasma, a jednocześnie zapobiegają utracie wody. Maski nawilżające stosuj nie częściej niż 2 razy w tygodniu – w ten sposób unikniesz puszenia się włosów. Jeśli jednak po myciu, Twoje pasma będą się puszyć, nałóż na nie maskę z naturalnymi olejami (strzałem w dziesiątkę będzie masło shea lub olejek arganowy), które wygładzą je i nabłyszczą.

Szeroki wybór masek nawilżających do włosów znajdziesz na stronie: https://www.51015kids.eu/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-dla-kobiet/do-wlosow/odzywki-i-maski.

Nawilżająca maska do włosów – kosmetyki z emolientami

Suche włosy, które wymagają nawilżenia mają tendencję do plątania się, co może wynikać choćby z niewłaściwej ich pielęgnacji, a nawet jej braku. Matowe, suche i puszące się włosy to często zmora pań, które farbują i rozjaśniają pasma, a także regularnie poddają je stylizacji z użyciem suszarek do włosów, prostownic czy lokówek. Co ważne, niekiedy stosowanie masek nawilżających może nie być wystarczające, by włosy odzyskały piękny połysk i sprężystość. Do pielęgnacji suchych włosów warto więc od czasu do czasu użyć maski emolientowej, czyli zawierającej substancje aktywne, które chronią pasma przed utratą wody oraz niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo ładnie je wygładzają. Do emolientów zaliczają się m.in. oleje roślinne, woski, lanolina czy alkohole tłuszczowe.

Maska nawilżająca do włosów – jak używać?

Pamiętaj, że instrukcję dotyczącą stosowania maski nawilżającej znajdziesz zawsze na opakowaniu kosmetyku. Staraj się więc przestrzegać rekomendacji producentów, którzy podpowiadają m.in., jak często sięgać po dany kosmetyk i jak długo trzymać go na włosach, by składniki w nim zawarte mogły właściwie zadziałać i nawilżyć pasma.

Co do zasady, maski zawsze stosuj na uprzednio umyte włosy – to ważne, ponieważ, kiedy są oczyszczone z sebum czy pozostałości kosmetyków, zawarte w preparatach składniki odżywcze i nawilżające mogą głębiej wnikać w ich strukturę. Staraj się także nakładać maskę równomiernie, od połowy długości włosów aż po ich końce. Pasma przy samej skórze są zazwyczaj zdrowe, a nałożony na nie dodatkowo kosmetyk, mógłby niepotrzebnie obciążyć Twoją fryzurę.

Artykuł sponsorowany.