Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jaki mikser planetarny warto wybrać? Poradnik gastronomiczny

Mikser planetarny jest ważnym narzędziem w kuchni każdego profesjonalisty oraz miłośnika gotowania. To sprzęt nie tylko wydajny, ale także niezwykle uniwersalny, ponieważ umożliwia przygotowanie różnorodnych dań, ciast i ciastek. Jeżeli planujesz zakup miksera planetarnego, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych modeli na rynku. W tym artykule przedstawimy ci kilka kryteriów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego miksera planetarnego. Sprawdź je już teraz!

Czym jest mikser planetarny?

Na początek warto podkreślić, że miksery planetarne różnią się od siebie w zależności od ich przeznaczenia. Takie urządzenia do użytku domowego oferują wiele dodatkowych funkcji, co umożliwia zastąpienie kilku mniejszych sprzętów w kuchni, jak na przykład blendera, maszynki do mielenia mięsa czy sokowirówki. Dostępne są w wielu kolorach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do wnętrza pomieszczenia kuchennego. Dzięki temu, że takie miksery planetarne są wielofunkcyjne i wytrzymałe, bywają niezastąpione w kuchniach domowych.

Natomiast profesjonalne miksery planetarne służą przede wszystkim do łączenia składników, rozcierania, urabiania i ubijania różnych produktów spożywczych. Wysokiej jakości tego typu urządzenia wyróżniają wymienne końcówki, obracające się wokół osi pionowej. Jednocześnie krążą one wokół dzieży. Profesjonalne miksery planetarne są potrzebne zwłaszcza w lokalach gastronomicznych czy innych miejscach, w których istnieje potrzeba przygotowania znacznej ilości ciast czy spodów wielu dań.

Jeżeli decydujesz się na zakup tego urządzenia, od razu pomyśl o zakupie dodatkowej dzieży. Posiadanie jej, pozwoli zaoszczędzić sporo czasu podczas używania profesjonalnego miksera planetarnego.

planetarny mikser.jpg

Czym charakteryzuje się dobry mikser planetarny?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo różnych mikserów planetarnych w przystępnych cenach. Jednak nie każdy z nich jest odpowiedni do pracy w restauracji, cukierni czy barze. Istnieje parę cech, na które warto zwrócić swoją uwagę, gdy wybiera się mikser planetarny do swojego lokalu gastronomicznego. Poniżej znajdziesz podstawowe kryteria dotyczące zakupu tego urządzenia. Czym cechują się dobre miksery planetarne?

Moc

Moc miksera planetarnego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jego wydajność. Im jest ona większa, tym lepsza wydajność tego urządzenia. A to z kolei przekłada się na szybsze i bardziej skuteczne mieszanie. W przypadku mikserów planetarnych do dużego lokalu gastronomicznego warto zwrócić uwagę na moc wynoszącą co najmniej 1000 W.

Pojemność misy

Pojemność misy to kolejny istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Najczęściej spotykane są miksery z misami  do 10 litrów oraz 20, 30 i 40 litrów. A gdy zależy ci na większej pojemności, warto zainteresować się modelami o pojemności 60,70 lub nawet 80 litrów.

Materiał wykonania

Materiał wykonania miksera planetarnego powinien być trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Najlepsze modele są wykonane ze stali nierdzewnej, a niektóre z nich mają dodatkowe elementy z tworzyw sztucznych.

Porady dotyczące zakupu miksera planetarnego

Podczas zakupu miksera planetarnego do swojego lokalu gastronomicznego zwróć uwagę także na liczbę funkcji, którymi dysponuje to urządzenie. Powinno mieć ono również odpowiednią wagę i rozmiar dopasowany do miejsca na zapleczu kuchennym. Zawsze warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania, aby wybrać odpowiedni model miksera planetarnego, który spełni wszystkie twoje wymagania i będzie służył niezmiennie przez wiele lat.

Nie zapominaj również o tym, że zakup miksera planetarnego to niekiedy duża inwestycja, która powinna być starannie przemyślana. Warto zwrócić uwagę na renomę producenta, czyli sprawdzić opinie innych użytkowników na temat jakości i niezawodności danego modelu. W ten sposób możesz uniknąć niskiej jakości sprzętu, który może okazać się nietrwały i nieskuteczny.

Mikser planetarny to narzędzie do mieszania, ubijania i wyrabiania ciasta, ale także nieodłączny element kuchni każdego pasjonata gotowania. Dzięki temu urządzeniu możesz stworzyć smaczne i aromatyczne potrawy, wyróżniające się nie tylko smakiem, ale również estetycznym wykończeniem. Gdy weźmiesz pod uwagę nasze powyższe wskazówki, wybór odpowiedniego miksera planetarnego stanie się dla ciebie łatwiejszy i bardziej przemyślany.

 

Artykuł partnera.