Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Menu diet pudełkowych w Warszawie – na co możesz liczyć?

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę, ale nie masz czasu lub umiejętności do samodzielnego przygotowywania zdrowych i zbilansowanych posiłków? Jeśli tak, catering dietetyczny okaże się strzałem w dziesiątkę. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jakie są rodzaje diet pudełkowych i na co możemy liczyć w stolicy.

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Kto powinien zainteresować się dietą pudełkową? Tak naprawdę każdy, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe i prowadzić zdrowy styl życia, ale nie ma czasu lub odpowiedniej wiedzy, aby samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki. Decydując się na catering żywieniowy, otrzymujemy gotowe posiłki, które składają się z odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczów, z uwzględnieniem potrzeb organizmu.

Jednym z najczęstszych powodów wyboru diety pudełkowej jest chęć redukcji wagi. Nic w tym dziwnego! Dzięki temu rozwiązaniu osoby nie muszą przejmować się liczeniem kalorii i doborem mikro- i makroskładników, co może być uciążliwe. Z dietą pudełkową na odchudzanie można o tym zapomnieć!

Posiłki pudełkowe to również odpowiedni sposób odżywiania w przypadku osób z problemami zdrowotnymi. Niestety, wiele chorób i dolegliwości wymusza wykluczenia bądź ograniczenia określonych składników. Z cateringu dietetycznego często więc korzystają osoby mierzące się z insulinoopornością, zaburzeniami pracy tarczycy, cukrzycą, a także z nietolerancją glutenu czy laktozy.

Zanim jednak zamówisz dietę, warto porozmawiać z dietetykiem. Specjalista, bazując na wywiadzie medycznym, dobierze najlepsze rozwiązanie oraz pomoże z doborem kaloryczności. Obecnie wiele firm oferujących dietę pudełkową w Warszawie ma opcję konsultacji z dietetykiem, np. WygodnaDieta.pl.

Menu diety pudełkowej – jakie rodzaje diet są najpopularniejsze?

W cateringach dietetycznych najczęściej mamy do wyboru kilka rodzai diet. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich.

Dieta niskokaloryczna jest skierowana do osób chcących schudnąć lub utrzymać wagę. Czym się ona wyróżnia? Przede wszystkim niskokalorycznymi posiłkami bogatymi w białko i błonnik, a jednocześnie niskimi w węglowodany i tłuszcze. W menu można spodziewać się różnorodnych posiłków, takich jak sałatki, grillowane mięso z warzywami i kaszą czy owocowe owsianki.

Z kolei osoby, które z różnych przyczyn zdecydowały się nie spożywać mięsa, powinny wypróbować dietę wegetariańską. W menu takiej diety można znaleźć posiłki bogate w białko roślinne, takie jak fasola, soczewica, tofu. Nie brakuje również zdrowych tłuszczów, takich jak orzechy czy oliwa z oliwek. Jakie posiłki możemy dostać? Np. wegetariańskie curry z warzywami, klasyczne sałatki cy wegetariańskie burgery. Możliwości jest wiele!

Dieta bezglutenowa okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku osób cierpiących na celiakię. W jadłospisie znajdą się posiłki wolne od glutenu i produkowane w specjalnych warunkach. Dieta bazuje  na chudym mięsie, rybach, nabiale, warzywach, owocach, orzechach i naturalnie bezglutenowych produktach zbożowych.

Dieta pudełkowa – czy warto?

Odpowiedź nie może być inna niż: zdecydowanie tak! Dieta pudełkowa to gwarancja, że codziennie spożywamy zbilansowane posiłki, pełne wartościowych składników odżywczych. A co najlepsze: nie musimy się martwić planowaniem, zakupami i przygotowywaniem posiłków – to wszystko oddajemy w ręce specjalistów. Dzięki temu zyskujemy cenny czas na inne sprawy, a jednocześnie nie rezygnujemy ze zdrowego stylu życia. Zdecydowanie warto więc wypróbować catering dietetyczny, by samemu przekonać się o zaletach tego rozwiązania!

 

Wpis partnera.