Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Co stosować na spierzchnięte i popękane usta?

Usta są zdecydowanie najbardziej widocznym i chętnie eksponowanym elementem naszej twarzy. Zarówno panie jak i panowie wiedzą dobrze, że nasze wargi są wyjątkowo delikatne i podatne na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Właśnie dlatego przez większość czasu mamy uczucie, że nasze usta stają się suche, spierzchnięte, a także zaczynają pękać. Warto więc poświecić naszym wargom odrobinę więcej czasu i odpowiednio o nie zadbać. Jak więc można uratować popękane i spierzchnięte usta?

Peeling do ust z witaminami – pierwsza pomoc dla popękanych ust

Popękane i spierzchnięte usta z całą pewnością nie prezentują się w najbardziej estetyczny sposób. Zwykle w ich okolicy pojawiają się „suche skórki”, które odstają od powierzchni warg. Suche usta, to także dyskomfort i poczucie „ściągnięcia” delikatnej skóry warg. Jeśli jednak nie zapobiegliśmy przesuszeniu wart wcześniej, wówczas musimy zacząć je „ratować”. Najlepszym sposobem okazuje się peeling do ust z witaminami. Oczywiście jest to jedynie pierwszy krok w naszej pielęgnacji, jednak może on szybko i skutecznie przynieść ulgę przesuszonym i popękanym ustom. Co ciekawe, taki peeling do ust można przygotować całkowicie samodzielnie, we własnym zaciszu domowym. W tym celu musimy:

  • wziąć łyżeczkę cukru;
  • dodać łyżeczkę miodu lub aloesu;
  • dodać odrobinę wody, o ile konsystencja jest zbyt rzadka.

Takim peelingiem wystarczy masować usta przez kilka minut, do momentu w którym pozbędziemy się suchych skórek. W ten sposób przygotujemy usta do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Odpowiednia pomadka odżywcza do ust to absolutna podstawa!

Jeśli faktycznie mamy spierzchnięte i popękane usta, wówczas musimy większą uwagę zwrócić na dobór odpowiednich kosmetyków odżywczych. W naszej torebce czy też kosmetyczce powinna znaleźć się pomadka regeneracyjna, która może być stosowana tak często, jak tylko zaistnieje ku temu potrzeba. Najlepiej sprawdzają się pomadki z witaminami, masłem shea lub aloesem. Jeśli jednak nie możemy się do nich przekonać, to sama wazelina również może okazać się wyjątkowo przydatna w pielęgnacji ust. Dzięki takim kosmetykom przez cały czas będziemy mogli zachować odpowiedni poziom nawilżenia, a nasze usta będą miękkie i gładkie. Pomadki do ust są więc podstawowym „gadżetem”, którego nie może nam zabraknąć w momencie kiedy walczymy z przesuszonymi ustami.

Maseczki w płacie do ust – kosmetyk do zadań specjalnych!

W momencie kiedy uporamy się już suchością i nadmiernym spierzchnięciem się ust, wówczas możemy zdecydować się zrobić kolejny krok w kierunku ich odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu przyda się nam maseczka do ust, którą będziemy stosować – w miarę możliwości – regularnie. Maseczki do ust najczęściej występują w płacie i szybko regenerują spierzchnięte i przesuszone usta. Wybierajmy te, które cechują się zarówno działaniem nawilżającym jak i działaniem kojącym. Dzięki temu szybko odżywimy nasze wargi, a także zadbamy o to, by odzyskały one swój kolor, a także piękny i zdrowy wygląd, bez nieestetycznych skórek.

 

Materiał sponsorowany.