Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jakie są najlepsze rozwiązania do montażu zlewozmywaka w kuchni z systemem podwójnego dna?

Nowoczesne zlewozmywaki są zrobione z niezwykle trwałych materiałów i doskonale się prezentują w modnej kuchni. Montaż zlewu możesz przeprowadzić samodzielnie lub możesz też zlecić to zadanie specjaliście. Ważne, by dobrze podłączyć syfon i szczelnie wypełnić przestrzeń między blatem a zlewem. Jakie są najlepsze rozwiązania do montażu zlewozmywaka w kuchni z systemem podwójnego dna?

Zlewozmywaki wpuszczane w blat

W minimalistycznej kuchni doskonale sprawdzą się rozwiązania, które umożliwią optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zlewozmywak kuchenny wpuszczany w blat wygląda niezwykle stylowo, ponieważ nie wystaje znad powierzchni blatu i jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. W ten sposób możesz zamontować zarówno zlewozmywak jedno-, jak i dwukomorowy. W tym celu musisz wybrać odpowiedni model i wyciąć w blacie otwór, który będzie idealnie przylegał do krawędzi zlewu. Jednocześnie blat powinien być wykonany z solidnego i wodoodpornego materiału, żeby nie uległ odkształceniu po kontakcie z wodą. Zlewozmywaki wpuszczane w blat mogą mieć też płaskie lub wyraźne zarysowane krawędzie. Wówczas powierzchnia robocza będzie wyraźnie oddzielona od blatu, a woda nie wydostanie się poza obrys zlewu.

Zlewozmywaki nakładane

Zlewozmywaki nakładane charakteryzują się bardzo szybkim i intuicyjnym montażem. Taki model trzeba jedynie nałożyć na korpus szafki, dlatego musi dobrze do niej przylegać. Obecnie tę technikę wybiera się głównie do dużych jednokomorowych zlewozmywaków. Modele nakładane nie naruszają konstrukcji blatu i najczęściej są dostępne w rozmiarze 60×80 cm. Zlew jednokomorowy dobrze się prezentuje w małych kuchniach oraz w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym, prowansalskim lub minimalistycznym. Zlewy dwukomorowe nakładane zajmują sporo miejsca i mogą być wykorzystane do aranżacji przestronnej kuchni w dużym apartamencie lub domu jednorodzinnym.

Zlewozmywaki podwieszane

Zlewozmywaki podwieszane wyglądają bardzo efektownie i często są montowane na wyspach kuchennych lub w nowoczesnych blatach z kamienia naturalnego. Krawędzie zlewu są sprytnie ukryte w konstrukcji blatu, co optycznie powiększa jego powierzchnię i pozwala stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Jest to doskonały sposób, aby zamontować zlew dwukomorowy w kuchni z systemem podwójnego dna. W takim wypadku zlew musi zostać przytwierdzony do blatu przy pomocy specjalnych kołków. Jeśli blat jest wyjątkowo cienki, to warto dodatkowo wzmocnić jego konstrukcję przed przystąpieniem do montażu. Ponadto pomiędzy dolną krawędzią blatu a brzegiem zlewozmywaka powinna się znaleźć dodatkowa warstwa uszczelniająca. Prawidłowo zamontowany zlew podwieszany to trwałe rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi w kuchniach urządzonych w stylu nowojorskim, angielskim, industrialnym i loftowym.

Podczas montażu zlewozmywaka jedną z najważniejszych kwestii jest jego prawidłowe uszczelnienie. Do tego celu często wykorzystuje się silikon sanitarny. Zamawiając nowoczesny zlew, użytkownik znajdzie w zestawie uchwyty montażowe, automatyczny korek i inne przydatne akcesoria. Postępując zgodnie z instrukcją, można bezpiecznie przytwierdzić zlew i podłączyć wodę. Jeśli zlewozmywak wciąż się rusza lub nie przylega ściśle do blatu, to warto wezwać fachowca, który odpowiednio go ustawi i poprawi mocowanie.

 

Materiał przesłany przez partnera.