Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jaki prezent sprawi radość nastolatkowi?

Przedświąteczna gorączka sprawia, że trudno nam się skupić na prezentach, na ich przemyślanym wyborze, szukamy czegoś na już i na teraz. Pytanie, czy możliwe jest wybrać szybko dobry prezent dla nastolatka? Na szczęście istnieje lista sprawdzonych pozycji, które warto przetestować.

Alternatywa dla gier wideo

Nie jest już niczym szczególnym stwierdzenie, że współczesne dzieciaki spędzają mnóstwo czasu na grach wideo. Pytanie, jak pomóc im się oderwać od komputera czy konsoli? Z pomocą przychodzą gry karciane, przygodowe, logiczne, strategiczne i zręcznościowe. Ich twórcy doskonale wiedzą, jak silną mają konkurencję, dlatego projektują współczesne gry, aby były one zajmujące, angażujące i atrakcyjne. Gry towarzyskie od wieków cieszą się powodzeniem jako ciekawe urozmaicenie spotkań oraz zabijacz czasu. Długie podróże pociągiem czy niespodziewane awarie prądu lub internetu sprawiają, że człowiek zwraca się ku przedmiotom rzeczywistym, między innymi tradycyjnym grom. Gry dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży mogą okazać się świetną rozrywką nie tylko w niespodziewanych problemach z łączem internetowym. Jeśli dobrze się rozejrzymy i wybierzemy tą jedną jedyną grę, gdy nastolatek raz otworzy pudełko, nie będzie mógł się oderwać, a my razem z nim. W końcu co to za zabawa w pojedynkę?

Klocki i puzzle dla młodzieży

Kiedy przychodzi nam wybrać zabawki dla 15-latka, zwykle nie myślimy o klockach czy o puzzlach. To błąd. Po raz kolejny producenci zabawek poszerzają ofertę swoich produktów, adresując je do wymagającej młodzieży, a nawet do dorosłych. Klocki i puzzle dla dorosłych charakteryzują się dużym stopniem trudności. Nie są więc to zabawki, z którymi nastolatek poradzi sobie w pół godziny. Czasem będzie potrzebował na to paru dni. Układanie puzzli czy klocków, szukanie powiązań, ćwiczenie pamięci, uczenie się na błędach, maksymalna koncentracja i cierpliwość, trudna sztuka konsekwentnego dążenia do celu, a przede wszystkim możliwość wspólnego układania razem z rodzicami, rodzeństwem czy przyjaciółmi, wszystko to będzie możliwe dzięki jednemu zestawowi klocków bądź puzzli.

Kolekcjonerstwo

Kolekcjonerstwo znane jest od wieków, niemniej współcześnie zaistniało jako interesujące zjawisko wspierające popularność kultowych serii filmów, seriali, komiksów i animacji. Jeśli wiemy, jakie zainteresowania przejawia nasz nastolatek, jeśli jest fanem konkretnego tytułu, warto przemyśleć kupno figurki z jego ulubionym bohaterem. W ten sposób nie tylko podarujemy nastolatkowi piękną dekorację do pokoju, na biurko czy regał z książkami, ale również damy do zrozumienia, że chcemy uczestniczyć w jego życiu poprzez interesowanie się tym, czym on się interesuje i wspieranie tego.

Modelarstwo

Jeśli nastolatek przejawia manualne talenty lub interesuje się historią, kupienie mu zestawu do modelowania może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nawet jeśli nie pokocha tego zajęcia, będzie miał okazję wykazać się i spróbować czegoś nowego. Czegoś, co wymaga skupienia i precyzji oraz co wymaga pogłębiania umiejętności obsługi prostych narzędzi. Czegoś, co pozwoli mu przez kilka dni wcielić się w rolę inżyniera i zbudować od podstaw replikę znanego obiegu historycznego, konkretnego samolotu, okrętu czy czołgu.

 

Treść promocyjna otrzymana od partnera naszej strony.