Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kiedy stosować naturalną odżywkę do włosów?

Nawet jeśli twoje włosy nie sprawiają ci większych problemów lub wychodzisz z założenia, że im mniej kosmetyków i chemii na twojej głowie, tym lepiej dla nich, faktycznie, masz rację. Tym też odżywki naturalne różnią się od zwykłych – zostały stworzone bez kropli chemii, a ich składniki są pochodzenia naturalnego. Takie kosmetyki możesz stosować bez obaw, że zaszkodzą twoim włosom. Przeciwnie, bo dobrze dobrana odżywka skomponowana z naturalnych składników potrafi zdziałać cuda.

Dlaczego należy odżywiać włosy?

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o odżywienie, czyli dostarczenie do włosa niezbędnych witamin i składników aktywnych, które go odżywią. Na efekty stosowania odżywek nie trzeba długo czekać. Już po pierwszym razie można zauważyć, że włosy łatwiej się rozczesują, a co za tym idzie, nie szarpiesz ich, nie niszczysz, nie łamiesz, nie wyrywasz. Włosy stają się gładkie i miękkie w dotyku. Dzięki użyciu odżywki z tej samej linii co szampon, którym przed chwilą umyłaś włosy, możesz utrwalić działanie obu kosmetyków. Odżywka – w przeciwieństwie do szamponu, który spełnia funkcję przede wszystkim oczyszczającą – skupia się na zregenerowaniu włosa i zapewnieniu mu ochronnej warstewki chroniącej przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz takimi jak promienie słoneczne czy toksyny obecne w powietrzu.

Dlaczego odżywka naturalna to dobry wybór?

Nie każda odżywka spełni twoje oczekiwania. Wiele drogeryjnych tanich odżywek pięknie pachnie i ładnie wygląda, niestety posiada znikomą ilość substancji aktywnych, za to mnóstwo chemii, która tylko na krótki czas poprawia wygląd włosa. Jeśli zależy nam na prawdziwym, głębokim odżywieniu i nawilżeniu włosa nasza odżywka do włosów powinna zostać skomponowana z naturalnych składników, bezpiecznych dla ciała oraz dla środowiska. Sekretem naturalnych odżywek jest oczywiście ich prosty, krótki skład. Formuła opiera się na ekstraktach z naturalnych składników pochodzących ze świata roślinnego. Warto wypróbować raz odzywkę naturalną, bo prawdopodobnie już nigdy nie powrócimy od chemicznych odpowiedników.

Czym kierować się w wyborze odżywki?

W zależności do indywidualnych preferencji konkretny składnik aktywny zawarty w kosmetyku będzie odpowiadał na konkretną potrzebę. Jeśli nasze włosy charakteryzują się niską porowatością, a więc są gładkie, ich łuski są domknięte, a sama fryzura niezwykle łatwo się rozczesuje, możemy postawić na lekkie odżywki, które regenerują włosy i pomogą uzyskać efekt tafli. Warto przyjrzeć się odżywkom bogatym w proteiny. Proteinowe odżywki sprawdzą się też przy włosach średnioporowych, czyli skłonnych do falowania. Równie skuteczne okażą się odżywki emolientowe, bazujące na olejach. Pomogą przy włosach skłonnych do puszenia się, ponieważ tworzą ochronną warstwę wygładzającą włosy. Ponadto nie pozwalają uciekać składnikom odżywczym z włosów oraz zapobiegają pochłanianiu wody z otoczenia. Jeśli przy dżdżystej pogodzie twoje włosy nieestetycznie skręcają się, puszą i falują, te odżywki są właśnie dla ciebie.