Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak wybrać odpowiedni ekspres do biura

Ekspres stanowi jeden z ważniejszych elementów wyposażenia biura. Czym się kierować, wybierając dobrej jakości sprzęt?

Wydajność i możliwość pracy w trybie ciągłym

Ekspresy do kawy używane w biurach pracują na zdecydowanie wyższych obrotach niż sprzęt domowy. Wiele zależy oczywiście od liczby osób zatrudnionych czy ilości przyjmowanych na co dzień gości, jednak szacuje się, że w przeciętnej wielkości dziale robi się minimum 20–30 kaw każdego dnia. Tymczasem w dużych korporacjach liczba ta znacząco wzrasta. Firmowy ekspres do kawy musi więc charakteryzować się wysoką wydajnością i móc pracować w trybie niemalże ciągłym. W przeciwnym razie konieczna będzie częsta naprawa sprzętu, co przekłada się również na ponoszone koszty. Ważne, aby urządzenie w stosunkowo krótkim czasie umożliwiało przygotowanie ulubionego napoju – pracownicy nie lubią i często nie mogą sobie pozwolić na to, aby stać w długiej kolejce po kawę. W biurach dobrze sprawdzi się więc wydajny ekspres ciśnieniowy.

Łatwy w obsłudze ekspres do kawy

Biurowy ekspres do kawy powinien być stosunkowo prosty w obsłudze, tak aby pracownicy w krótkim czasie nauczyli się przygotowywać napój we własnym zakresie. Dobrym wyborem będzie ekspres do kawy Saeco, który charakteryzuje się nieskomplikowanym mechanizmem działania. Ekspresy do kawy Saeco, w zależności od modelu, umożliwiają przygotowanie jednego bądź nawet dwóch napojów jednocześnie, co znacznie przyspiesza całą procedurę. Bardzo istotna jest też możliwość parzenia różnych rodzajów kawy – od klasycznego espresso po mleczne cappuccino.

Zgrabny i reprezentatywny

Wybierając Saeco jako producenta ekspresu do kawy, warto zwrócić uwagę na to, w którym dokładnie miejscu go umieścimy. Firmowe kuchnie zwykle nie są zbyt dużych rozmiarów, dlatego lepszym wyborem będzie niewielkie urządzenie, które z powodzeniem zmieści się na blacie. Większy ekspres do kawy Samsung będzie dobrym wyborem w przypadku biur, które dysponują sporą przestrzenią kuchenną – mowa tutaj głównie o dużych korporacjach. Saeco jako ekspresy do kawy mogą natomiast stanąć też w innych miejscach, niekoniecznie w kuchniach zakładowych. Czasami stawia się je w specjalnie wyodrębnionym kącie, w sekretariacie – praktykowane jest to zwłaszcza w małych firmach. Ekspres Saeco pełni więc nie tylko funkcję praktyczną, lecz również reprezentacyjną. Ekspresy Saeco są zgrabne i zaprojektowane w sposób nowoczesny, dlatego z powodzeniem mogą stanowić element dekoracyjny biura.

Tańszy czy droższy model?

Na rynku dostępne są różne modele ekspresów – niektóre kosztują kilkaset, inne nawet kilka tysięcy złotych. Saeco to ekspres, na którym nie warto oszczędzać. Wysokiej klasy model wyposażony jest w różne funkcje, a dodatkowo może pracować w trybie niemalże nieprzerwanym. Awaryjność sprzętu produkcji Saeco jest niska, dlatego przedsiębiorca nie będzie musiał ponosić wysokich kosztów napraw, co może mieć miejsce w przypadku zakupu taniego urządzenia wątpliwej jakości. Warto pamiętać, że wydatek poniesiony na nabycie ekspresu stanowi dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu, a jednocześnie staje się swoistą inwestycją w pracowników i ich dobre samopoczucie oraz efektywność. Aromatyczna kawa przyczynia się również do poprawy wizerunku przedsiębiorstwa, zwłaszcza w oczach klientów i partnerów biznesowych.

Materiał partnera allegro.pl