Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Odchudzanie a tłuszcze – fakty i mity

Odchudzanie wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, a wokół niego narosło wiele mitów. Niektórzy uważają, że wystarczy jedynie ciężki trening, co jest nieprawdą. Co prawda jest on istotny, natomiast ważniejsze jest to, że trzeba się dobrze odżywiać, bo ubytek wagi działa na zasadzie, że więcej z siebie spalamy niż wchłaniamy poprzez posiłki. Jest wiele mitów dotyczących tego jak się odżywiać, natomiast postanowiliśmy w dużej mierze skupić się nad odchudzaniem a tłuszczami i tym, żeby rozwiać wszelkie mity na ten temat.

Chcąc się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Tłuszcze w diecie – czy pomagają odchudzaniu?

Często mówi się o tłuszczach w negatywnym kontekście i wiele osób odrzuca jakąkolwiek możliwość ich spożywania. Oczywiście, nie będziemy mówić, żeby nie jedli jednego czy drugiego produktu – ich wybór. Natomiast warto zwrócić uwagę na jeden aspekt tej sprawy, a konkretnie na to, że tłuszcze są jednym z trzech najważniejszych makroelementów, które musimy spożywać do prawidłowego naszego funkcjonowania.

Tłuszcze stanowią źródło witamin w nich rozpuszczanych: A,D,E,K, ale również tworzą warstwę izolacyjną. Tak więc nie da się powiedzieć, że jest to składnik, który należy koniecznie wyrzucić z diety, by schudnąć. Można je bezproblemowo spożywać, a eliminacja ich z organizmu kobiet sprawi, że pogorszy się gospodarka hormonalna, ale i niedobory witamin.

Olej lniany a odchudzanie

Wiele osób próbuje kuracji odchudzającej olejem lnianym. Zaznaczamy od razu, że nie jest to remedium na to, żeby schudnąć i tylko od niego nie zależy cały sukces. Najważniejsze jest to, aby cały czas dbać o swoją aktywność fizyczną. Bez niej nie ma żadnej możliwości schudnięcia, bo nawet ubytek kaloryczny nie sprawi, że spali się nadmiar tłuszczu. Co jednak trzeba powiedzieć to, że olej lniany od Olej z natury ma naprawdę bogate właściwości, ponieważ jest źródłem kwasów omega-3, dlatego zalecany jest on osobom będącym na diecie. Warto więc go zakupić, jednak wystarczą tylko 2 łyżki dodawania go do potraw, żeby wspierać swój proces odchudzania. Z tego miejsca polecamy wszelkie oleje dostępne na olejznatury.pl. Nie oznacza to jednak, że kupując taki olej trzeba zapomnieć o poprawnym jadłospisie, ponieważ jest to bardzo istotne.

Narosło wiele mitów dotyczących tego, czy picie oleju lnianego na czczo wspiera odchudzanie. Mówimy z góry, nie ma to najmniejszego znaczenia i odchudzanie nie poprawi się z dnia na dzień, jeżeli będziemy odrzucać poprawną dietę opartą o aktywność. Nie ma również żadnych medycznych uzasadnień, które popierałyby teorię, że olej lniany na czczo w znacznym stopniu pomaga schudnąć.

Przy tym negatywnym stwierdzeniu dotyczącym oleju lnianego, należy wspomnieć, że picie go na czczo wspiera pasaż jelitowy i tym samym nie powstają żadne zaparcia. Samo picie oleju lnianego jak najbardziej mieć będzie dobry wpływ na organizm, jednak samo w sobie nie wspomoże naszego odchudzania. Nasiona lnu wykorzystuje się również jako dodatek do produkcji produktów cukiernicznych, ale również do chleba.

Artykuł promowany olejznatury.pl