Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kosmetyki na ratunek włosom i skórze głowy – jak dbać o włosy?

Kosmetyki do włosów mogą zabezpieczyć je przed uszkodzeniami i wzmocnić. Jakie kosmetyki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Włosy są zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów wyglądu. Często to one są głównym źródłem komplementów. Jeśli są zdrowe, z pewnością zwrócą na siebie uwagę. Jednak nawet grube, gęste i błyszczące włosy mogą ulec uszkodzeniom przez czynniki zewnętrzne. Na ratunek przychodzą kosmetyki do włosów, które ograniczają zniszczenia i przywracają świetny wygląd. Czym się kierować przy ich wyborze? Jakie są dostępne opcje?

Co naraża włosy na uszkodzenia?

Każdego dnia, nasze włosy są narażone na działanie niekorzystnych czynników. Mogą one pochodzić z natury lub być inwencją człowieka – niezależnie od rodzaju, warto być ich świadomym. Nie zawsze można ograniczyć ryzyko uszkodzenia włosów, jednak to właśnie niewystawianie się na niekorzystne warunki pełni kluczową rolę w posiadaniu zdrowych i mocnych włosów. Co negatywnie wpływa na stan włosów? Do najczęściej wymienianych czynników zalicza się: intensywne promieniowanie słoneczne, silny wiatr, nadmierne używanie narzędzi do stylizacji na gorąco (suszarki, prostownice, lokówki), szarpanie włosów podczas czesania, koloryzacja, rozjaśnianie.

Zdecydowanie bardziej szkodliwe dla włosów są te czynniki, które działają na nie bezpośrednio. Słońce czy wiatr są nieco mniej groźne w czasach, gdy większość z nas przesiaduje wiele godzin w budynkach. Najczęstszymi powodami uszkodzeń są koloryzacje, nadmierne prostowanie czy kręcenie. Zbyt wysoka temperatura ustawiona na suszarce również nie będzie przynosić żadnych pozytywnych efektów.

Pierwszym krokiem do zdrowszych włosów jest ograniczenie rzeczy, które je niszczą. Rzadsze używanie gorącego nawiewu czy narzędzi do stylizacji zdecydowanie wpłynie na ich stan. Oczywiście, nie da się całkowicie z tego wszystkiego zrezygnować. Jednak zmniejszenie częstotliwości ich użycia z pewnością przyniesie pozytywny efekt.

Co stosować na zniszczone włosy?

Czasem ograniczanie ciepłego nawiewu czy lokówki nie wystarczy, aby włosy były zdrowe. Mogły one zostać wcześniej uszkodzone. Wystrzępione, cienkie i łamliwe pasma włosów mogą wpłynąć niekorzystnie na samoocenę. Na całe szczęście, istnieją kosmetyki do włosów, które ocalą nawet te najbardziej zniszczone. Co wybrać?

Maska do włosów to pierwszy i najczęstszy wybór. Ma ona za zadanie nawilżyć i odżywić włosy. Dzięki niej będą one także bardziej odporne na uszkodzenia, ponieważ zostawia w miejscu stosowania warstwę ochronną. Istnieje wiele rodzajów masek na rynku: nadające połysk, wygładzające, odbudowujące zniszczone włosy. Z pewnością można znaleźć coś dla siebie.
Równie popularne są odżywki, które spełniają podobne funkcje, co maska. Nie wnikają one jednak aż tak głęboko w powierzchnię włosa. Regularne nakładanie odżywki na końcówki włosów, nawet na kilka minut, może znacznie poprawić ich stan.

Są sytuacje, gdy zwykłe ratowanie włosów nie wystarczy – potrzeba, aby wyrosły nowe, zdrowe i silne. Wtedy wcierki na porost włosów sprawdzają się idealnie. Stosowanie ich poprzez masowanie skóry głowy dodatkowo poprawi krążenie krwi w tym miejscu. Dzięki temu włosy będą rosły jeszcze szybciej. Niektóre wcierki oprócz stymulacji wzrostu włosów odpowiadają także za zmniejszanie ich wypadania. To ratunek dla każdej osoby chcącej mieć bujniejszą czuprynę.

Dbanie o włosy często wydaje się długim i żmudnym procesem. Wcale nie musi tak być. Regularne stosowanie masek i odżywek może znacznie poprawić ich kondycję. Przekonaj się sam!

Materiał promowany drmaxdrogeria.pl