Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Dogłębne nawilżanie twarzy z marką CeraVe

Nawilżanie jest niekwestionowaną podstawą pielęgnacji każdego typu skóry, ale staje się niemalże palącym obowiązkiem w przypadku posiadaczy skóry suchej i odwodnionej. Oprócz zadbania o optymalną ilość wypijanej wody warto także zaopatrzyć się w dobrej jakości krem nawilżający, który każdego dnia pomoże dogłębnie nawilżać skórę od zewnątrz. W tej roli rewelacyjnie sprawdzi się propozycja od marki Cerave – krem do twarzy o silnych właściwościach nawilżających oparty na działaniu najlepszych składników aktywnych.

Charakterystyka skóry suchej i odwodnionej

Rola wody w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu jest nie do przecenienia, choć często zdarza się niestety, że nie przywiązujemy do tego zapotrzebowania wystarczającej wagi. To zaś ogromny błąd – brak odpowiedniego nawodnienia może być bowiem opłakany w skutkach. Jednym z jego najbardziej widocznych przejawów jest wyraźnie słabsza kondycja skóry, która błyskawicznie reaguje na niedostateczny poziom wody w organizmie. Staje się wówczas odwodniona, a przejawem tego jest jej nieprzyjemna szorstkość, charakterystyczny biały nalot i uporczywe swędzenie – mowa tutaj o skórze na ciele.

Pierwsze oznaki odwodnienia na twarzy natomiast najłatwiej zauważyć na obszarze pod oczami, gdzie cera staje się cieńsza i skłonna do podrażnień. Warto odnotować też, że skóra odwodniona to nie to samo co skóra sucha – odwodnienie skóry jest bowiem odwracalne, podczas gdy jej suchość to zwykle wynik wrodzonego niedoboru jej natłuszczenia. Na obie dolegliwości są jednak skuteczne sposoby: wypijanie minimum 2 litrów płynów dziennie oraz dobór odpowiednich kosmetyków bogatych w składniki aktywne. Wówczas nie tylko nasza skóra nabiera zdrowego blasku i kolorytu, ale także poprawia się funkcjonowanie całego organizmu.

Krem do twarzy Cerave

Posiadacze skóry suchej i odwodnionej powinni przede wszystkim postawić na kosmetyki silnie nawilżające, które efektywnie wspomagają naturalną barierę ochronną skóry i zapobiegają utracie wody. Jednym z nich jest nawilżający krem do twarzy Cerave – bezzapachowy i hipoalergiczny produkt, odpowiedni do stosowania zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Z uwagi na fakt, że bardzo szybko się wchłania i nie zapycha porów, sprawdzi się także jako baza pod makijaż. Jego mocną stroną jest bezpieczeństwo stosowania nawet przez posiadaczy skóry wyjątkowo wymagającej – na przykład atopowej czy dotkniętej łuszczycą – bowiem został opracowany pod okiem dermatologów. Krem nawilżający do twarzy Cerave to gwarancja optymalnego nawilżenia przez cały dzień, a także ukojenie dla podrażnionej skóry.

Zbawienne działanie składników aktywnych

Jaki jest sekret działania kremu do twarzy Cerave? Jego skład został oparty na trzech ceramidach – organicznych związków chemicznych o zbawiennym wpływie na kondycję skóry. Związki te naturalnie występują w warstwie rogowej naskórka i odpowiedzialne są za ochronę przed utratą wody. Uzupełnianie ich „od zewnątrz” sprawia zatem, że ta niewidzialna „tarcza” staje się znacznie mocniejsza, solidnie wypełniając przestrzenie międzykomórkowe. Krem Cerave został wzbogacony także w niacynamid, który ostatnimi czasy zyskał sobie imponującą popularność jako mocny antyoksydant. W przypadku skóry suchej czy odwodnionej niacynamid skutecznie wzmacnia jej barierę hydrolipidową, a dodatkowo ma moc zapobiegania rozszerzaniu się porów. Kolejnym składnikiem aktywnym, jaki znajdziemy w składzie kremu do twarzy Cerave, jest kwas hialuronowy – absolutnie niezawodny, jeśli chodzi o nawilżanie. Nie tylko koi skórę, ale także jest substancją hydrofilową, czyli o cząsteczkach mających zdolność łączenia się z wodą. Ten składnik również naturalnie występuje w skórze człowieka, a codzienne dostarczanie go wraz z kremem znacząco ogranicza utratę wody.

Woda to życie, a więc zadbajmy o to, aby nasz organizm zawsze był „uzbrojony” w jej dostateczną ilość! Regularne stosowanie kremu do twarzy z Cerave to natomiast jeden z pewnych sposobów na to, aby naszej skórze nigdy nie zagrażał brak optymalnego nawodnienia.

Materiał partnera cocolita.pl