Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Gdzie kupować oryginalne ubrania Levi’s i jak odróżnić je od podróbek?

Ubrania od marki Levi’s są dość charakterystyczne i co najważniejsze, ceni je sobie szerokie grono użytkowników. Z pewnością najważniejszą ich cechą jest jakość. Marka Levi’s- pomimo wielu zawirowań i dyskusji, które się wokół niej pojawiły- dalej starała się dostarczyć swoim klientom ubrania najwyższej jakości. Wiele osób zwracało uwagę na dość wysoką cenę za kultowe jeansy od Levi’s czy bluzy. Jednak porównując ich wytrzymałość, z wytrzymałością zwykłych jeansów z „sieciówki”, to kolosalną różnicę zauważymy gołym okiem. Warto jednak zauważyć, że tyczy się to tylko i wyłącznie oryginalnych ubrań od Levi’s. Z racji tego, że na rynku pojawiło się wiele replik, wyjątkowo dalekich od oryginałów, kupujący muszą zachować ogromną czujność. Wobec tego, gdzie kupować ubrania Levi’s i jak rozpoznać oryginalne?

Podróbki ubrań od Levi’s? Po tym je rozpoznasz!

Świat podróbek znanych marek odzieżowych obecnie dość prężnie się rozwija. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie one obecnie stały się absolutnie dominujące na rynku. Pojawiły się nowe technologie i metody replikowania symboli i nadruków, które zgodnie z prawem autorskim zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla oryginalnych producentów. Wydawać by się więc mogło, że przeciętny kupujący nie dostrzeże różnicy pomiędzy jeansami i koszulkami od marki Levi’s, a ich podróbkami. Niemniej jednak istnieje kilka, prostych sposobów na to, by rzeczywiście rozpoznać oryginały i nie dać się nabrać danemu sprzedawcy. Musimy tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów, a należą do nich:

  • cena – nie oszukujmy się, ale podróbki zostały stworzone po to, by móc cieszyć się względnie „markowymi” ubraniami, za śmiesznie niską cenę. Ubrana od Levi’s śmiało można nazwać ubraniami z nieco wyższej półki cenowej. Wobec tego, zbyt niska liczba widniejąca na metce, powinna wzbudzić naszą czujność.
  • materiał – ubrania od marki Levi’s to przede wszystkim wysokiej jakości materiał. Nie trzeba być ekspertem, by go odróżnić od taniej podróbki. Nieoryginalne koszulki i jeansy, które opatrzone zostały zreplikowanym logo Levi’s będą cechowały się śliskim, często mocno połyskującym i nieprzyjemny w dotyku materiałem. Warto więc na to również zwrócić uwagę.
  • detale w logo – logo to znak towarowy/firmowy, który zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla danego producenta. Wobec tego nieoryginalne produkty nie mogą posiadać go dokładnie w takiej samej formie. Jednak niezbyt uczciwi sprzedawcy, znaleźli na ten przepis prawny bardzo skuteczny sposób. Często więc logo na nieoryginalnych ubraniach będzie się różniło niewielkim i symbolicznym detalem jak np. dodatkową kropką. Wobec tego zanim zdecydujemy się na finalny zakup, warto takie detale uważnie przestudiować.

Kierując się powyższymi wskazówkami, z pewnością w kilka chwil uda się nam odróżnić podrobione ubrania od Levi’s od ich oryginałów. Warto więc mieć to zawsze na uwadze, szczególnie jeśli kupujemy markową odzież z nieznanego źródła.

Gdzie warto kupować oryginalne ubrania od Levi’s?

Zwykle wskazuje się, że to autoryzowany sklep Levi’s jest najbezpieczniejszym sposobem na to, by nabyć oryginalne ubrania od tej kultowej marki. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zamawiając bezpośrednio ze strony producenta- choć mamy swoistą gwarancję jakości- to jednak musimy mieć na uwadze także nieco wyższe ceny. Wobec tego warto zwrócić się w stronę nieco mniejszych sklepików, które również zaliczają się do grona dystrybutorów oryginalnych ubrań od marki Levi’s. Często ceny będą nieco bardziej przystępne, a ubrania w dalszym ciągu jakościowe.Artykuł gościnny elwix.pl