Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na wynos – testujemy BeKeF

Oto kolejny wpis z serii Warszawa na wynos – czyli co i gdzie zamówić z opcją spakowania do domu lub do biura. Do BeKeF wybierałam się od dawna – nawet już nie pamiętam ile miesięcy mi to zajęło. W końcu się udało – zaparkować w pobliżu i zamówić co nieco z BeKeF na wynos.

Wprawdzie zaraz po otwarciu wpadłam do BeKeF zobaczyć co oferuje ale miniaturowe wnętrze skutecznie zniechęciło mnie do pozostania. Obiecałam sobie, że wrócę i zamówię dania na wynos. Tak długo z tym zwlekałam (bo nie było okazji, bo nie często bywałam w tych okolicach albo jak już byłam to nie znalazłam miejsca do zaparkowania), że lokal zdążył wyremontować wnętrze i przystosować je do większej ilości stolików. Teraz można tu zjeść na miejscu nie ocierając się o sąsiada.

W menu BeKeF znajdziecie dania wegetariańskie – wariacje na temat hummusu, falafela ale i szakszukę czy grillowanego bakłażana oraz dania mięsne z wołowiną i kurczakiem. Ja zamawiam z pierwszej części oferty – hummus falafel (17,00) oraz hummus okra (21,00). Do tych dużych zestawów dodawane są jeszcze po dwie sałatki (wybór jest spory spośród warzyw wystawionych w przeszkolonej gablocie) oraz pita – wybieram razową.

 

BeKeF na wynos

 

Już w domu, po rozpakowaniu pojemników, okazało się, że porcje hummusu z dodatkami są olbrzymie – nie do przejedzenia na raz nawet przez dwie osoby. Falafel jest miękki i soczysty – na szczęście bez nadmiaru tłuszczu. Okry nie poskąpiono co mnie również cieszy. Co do samego hummusu – był gęsty, jedwabisty ale jak na mój gust zbyt gorzki. Jeżeli lubicie orzechowy smak tahini (tak jak M) to odnajdziecie go właśnie w tym daniu – w dużej ilości.

Ponieważ to ja najczęściej zgarniam jedzenie do domu do BeKeF szybko się nie wybiorę – właśnie przez wspomniany hummus. Ale ze względu na porcje i obfitość dodatków polecam Wam wstąpić do tego niewielkiego lokalu – może posmakuje Wam tahina a może któreś danie z koszernym mięsem.

 

informacje dodatkowe o Bekef na wynos

dojazd i parkowanie – znalezienie wolnego miejsca na Hożej lub sąsiednich ulicach graniczy z cudem nawet w weekendy ale po kilku kółkach można trafić na wolny parking

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – to jest bar więc nie zrobicie rezerwacji

godziny otwarcia – codziennie od 12:00 do 20:00 z wyjątkiem piątku i soboty

 

BeKeF  – ul. Hoża 40, Warszawa Śródmieście, +48 22 254 33 80

 

mapa dojazdu: