Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Północ-Południe na brunch

To był ten wyjątkowy dzień w roku (urodziny) kiedy spełniam wszystkie swoje życzenia i zachcianki. Imieniny też obchodzę hucznie i dzień kobiet, i Walentynki, i różne inne święta – każda okazja jest dobra. Tym razem żaden wyjazd nie wchodził w grę więc pozostało mi zastanowić się co takiego mogę robić w Warszawie – gdzie pójść, co zjeść. Na śniadanie wybraliśmy się do Północ Południe – aż szkoda, że śniadaniowa (brunchowa) oferta dostępna jest tylko w weekendy.

Bo było bardzo dobrze. Karta nie jest długa (to zaledwie 11 pozycji) ale jest na tyle urozmaicona, że bez problemu wybraliśmy coś dla siebie co nie zawierało mięsa. Mięsolubni zainteresują się pewnie maślaną bułeczką z boczkiem i jajkiem poche (15,00), parówkami śniadaniowymi (15,00), grillowaną kiełbaską z jajkiem sadzonym (18,00) albo jajecznicą na chorizo (15,00) lub pate z kaczki z konfiturą śliwkową (18,00).

Naszą uwagę przykuły inne pozycje. Maślana bułeczka z avocado i jajkiem poche (15,00) brzmiała ale i smakowała wyśmienicie. Delikatne smaki i konsystencja przenikały się i uzupełniały – dobrze, że w guacamole było dużo czosnku – dawał kopa całemu daniu. Jajka sadzone podane z pieczywem (12,00) to może nic wyjątkowego ale tu wszystko zależy od jakości samego jaja (nie da się jej w sadzonym zakamuflować nawet solą i pieprzem) – i tu również było dobrze a wiem o czym mówię. Mam porównanie – zjadłam w swoim życiu już pewnie z kilkanaście kop jaj z różnych źródeł – najlepsze są od kur karmionych owsem. Pudding z tapioki z coulis jagodowym i granolą (10,00) może być słodkim śniadaniem lub deserem po śniadaniu. Z jednej strony mamy delikatną tapiokę a z drugiej lekko kwaśne jagody i chrupiącą granolę – połączenie, które na długo zapada w pamięci. No i jak tęsknicie za jagodowym smakiem lata koniecznie musicie wpaść do Północ-Południe właśnie na to danie.

W weekendowej karcie tego dnia były jeszcze gnocchi z kurczakiem dla dzieci oraz rosyjska zupa i królik jako danie główne. Poza weekendem menu jest trochę dłuższe i bardziej urozmaicone – są przystawki, sałaty, dania mięsne, ryba i coś dla wegetarian. A dla chętnych na alkoholowe co nieco – są piwa, wina i coś mocniejszego.

Samo wnętrze jest przyjemne choć ciemne (niewiele światła wpada tu przez okna). Siadamy w głębi i rozkoszujemy się ciszą i smakami.

północ południe jajka poche

maślana bułka, awokado, jajka poche

polnoc-poludnie_sadzone

jajka sadzone podane z chlebem

polnoc-poludnie_tapioka

pudding z tapioki z coulis jagodowymi granolą

 

informacje dodatkowe o Północ Południe:

dojazd i parkowanie – jeżeli nie znajdziecie miejsca na ul. Bagatela lub sąsiednich to w ostateczności zaparkujcie w Domu Handlowym Plac Unii

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express

rezerwacja miejsc – możliwa

godziny otwarcia: pon-pt 12:00-24:00, sob-nd 10:00-24:00

 

Północ Południe (Facebook) – ul. Bagatela 10, Warszawa Śródmieście, tel: +48 22 114 31 13

 

mapa dojazdu: