Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Zmysłowe spojrzenie dzięki przedłużaniu rzęs metodą 2:1

Nienaganne rzęsy podkreślają piękno oka i nadają spojrzeniu wyrazistość. Dla tych, którzy pragną wyrazistych rzęs, a nie chcą marnować czasu na codzienne ich tuszowanie, przedłużanie rzęs metodą 2:1 staje się zbawieniem.

Rzęsy 2 do 1 – na czym polega ta metoda przedłużania?

Przedłużanie rzęs to sztuka, która podbija serca wielu miłośniczek wyrazistego spojrzenia. Rzęsy 2:1 to technika, która charakteryzuje się wyraźnym zagęszczeniem włosków. To nadaje im objętości, jednocześnie zachowując bardzo naturalny wygląd, bez efektu przerysowania. Dzięki tej metodzie możesz być pewna, że Twoje spojrzenie zyska wyrazistość i niepowtarzalny urok.

Rzęsy 2 do 1, czyli rzęsy 2D są bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych metod zagęszczania rzęs. Proces przedłużania rzęs metodą 2D polega na przyczepieniu dwóch lekkich włosków syntetycznych do każdej naturalnej rzęsy. Zazwyczaj wykorzystuje się materiał imitujący jedwab o dużej sprężystości i łatwości w stylizacji. Szeroki wybór rzęs do przedłużania znaleźć można w sklepie Exclusivelashes.

Jak wygląda proces przedłużania rzęs 2 do 1?

Podczas zabiegu stylistka dopasowuje stylizację do indywidualnych cech oka i preferencji klientki. Długość sztucznych rzęs waha się od 6 do 16 mm, zależnie od długości naturalnych rzęs oraz pożądanego efektu. Istnieje również możliwość wyboru grubości i rodzaju skrętu.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 2D trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin, przy czym czas może się wydłużyć w zależności od ilości naturalnych rzęs. Podczas zabiegu najpierw dokonuje się demakijażu oczu, a następnie odłuszczania rzęs i zabezpieczenia dolnej powieki specjalną taśmą. Sztuczne rzęsy są doklejane w bezpiecznej odległości od skóry powieki, zapewniając komfort i trwałość efektu.

Końcowy efekt przedłużania rzęs 2D jest bardzo naturalny. Rzęsy stają się gęstsze, nieco dłuższe i mają intensywniejszy kolor. Dzięki temu nie trzeba codziennie używać tuszu. Niezwykle istotne jest, że rzęsy 2:1 to zabieg całkowicie bezpieczny i niemający negatywnego wpływu na kondycję prawdziwych rzęs.

Po zabiegu należy używać suchej, silikonowej szczoteczki do codziennego rozczesywania rzęs. Do demakijażu najlepiej wykorzystywać płyny jednofazowe, ale bez stosowania wacików, które mogą pozostać na włoskach.

Rzęsy 2 do 1 nie obciążają naturalnych rzęs, co przekłada się na zdrowszy wygląd i dłuższy czas utrzymania efektu głębokiego spojrzenia.

Artykuł zewnętrzny.