Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak skutecznie wzmocnić włosy?

Piękne, gęste i mocne włosy to prawdziwy atrybut urody, zarówno kobiecej, jak i męskiej. Fryzura pomaga wyrazić swój własny styl, dodaje pewności siebie i seksapilu. Nie każdy jednak może pochwalić się burzą lśniących loków. W dobie nieustannego pośpiechu, stresu, niedosypiania i  śmieciowego jedzenia częściej zdarza się nadmierne wypadanie, łysienie, brak połysku… Czy mimo to mamy jeszcze wpływ na wygląd naszej czupryny? Oczywiście, że tak!

Piękne, gęste i mocne włosy to prawdziwy atrybut urody, zarówno kobiecej, jak i męskiej. Fryzura pomaga wyrazić swój własny styl, dodaje pewności siebie i seksapilu. Nie każdy jednak może pochwalić się burzą lśniących loków. W dobie nieustannego pośpiechu, stresu, niedosypiania i  śmieciowego jedzenia częściej zdarza się nadmierne wypadanie, łysienie, brak połysku… Czy mimo to mamy jeszcze wpływ na wygląd naszej czupryny? Czy możemy coś zrobić, aby nasze włosy były gęste? Oczywiście, że tak!

Przyczyny osłabienia kosmyków

Przyjrzyjmy się najpierw czynnikom, wpływającym na stan włosów. Oprócz wymienionych powyżej, mogą to być także:

  • niedobory witamin, zwłaszcza tych z grupy B, a także witamin A, E, magnezu, żelaza, miedzi oraz cynku.
  • przebyte ciężkie choroby, np. toczeń rumieniowaty, reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwory.
  • nieodpowiednia pielęgnacja, np. szampon o zbyt mocnym działaniu wysusza delikatną skórę głowy, a spanie z mokrymi włosami prowadzi do rozwoju grzybów odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu.
  • drastyczne zmiany koloru, zwłaszcza te polegające na znacznym rozjaśnieniu, np. przejście z  naturalnego ciemnego brązu do srebrnych odcieni blondu.
  • zmiany hormonalne (ciąża, menopauza, choroby tarczycy).
  • zbyt ciasny kok, kucyk: mocno zaciśnięta gumka mechanicznie uszkadza włosy oraz naciąga skórę głowy. Na taką fryzurę można sobie pozwolić maksymalnie raz w tygodniu.

Na część z tych przyczyn nie mamy wpływu, jednak dużo możemy zmienić za pomocą regularnej zdrowej diety i właściwej pielęgnacji.

Zioła na pomoc włosom

Już nasze przodkinie z powodzeniem stosowały rośliny by dbać o włosy. Wiedziały one o  wzmacniającym działaniu pokrzywy i o skrzypie polnym, który wzmagał porost włosów. Używały także lawendy, szałwii, rumianku i lipy. Obecnie również możemy znaleźć te zioła w kosmetykach pielęgnujących fryzurę. Najczęściej spotykane są we wcierkach, ponieważ metoda aplikacji bezpośrednio na skórę głowy daje najlepsze rezultaty. Wykonywany przy okazji masaż głowy poprawi ukrwienie skóry, dotleni ją, oraz… zrelaksuje.

Właściwa pielęgnacja

Istnieje kilka zasad, dzięki którym włosy będą mniej wypadać, a szybciej rosnąć:

  • zawsze myj włosy dwa razy. Będziesz mieć wtedy pewność, że są dobrze oczyszczone.
  • nie nakładaj odżywki przy nasadzie włosów, a od połowy ich długości. Zapobiegniesz szybkiemu przetłuszczaniu.
  • nie czesz włosów zaraz po umyciu. Mokre włosy są rozpulchnione i mają rozchylone łuski. Czesanie tylko je uszkodzi.
  • zawsze susz włosy! Do niedawna zalecano unikanie gorącego powietrza, jednak okazało się, że mokra skóra głowy to idealna pożywka dla bakterii i grzybów.

Odpowiedni szampon

Szampon jest podstawą pielęgnacji, warto więc przeznaczyć chwilę na dobór „tego właściwego”. Wiemy już, że właściwości kosmetyku trzeba dobrać do potrzeb skóry głowy. Na porost i wzmocnienie pasm może sprawdzić się Pelo Baum Hair Revitalising Shampoo – produkt zawierający nowoczesne peptydy biomimetyczne, a także ekstrakty i wyciągi z roślin, które pomogą uzyskać piękną fryzurę.

Więcej informacji o wzmacniającym szamponie Pelo Baum: https://proage.pl/product-pol-85-Pelo-Baum-Hair-Revitalizing-Shampoo-150ml.html

Artykuł sponsorowany.