Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kolagen do picia – czy na pewno jest skuteczny?

Po 25. roku życia produkcja kolagenu ulega zmniejszeniu. Jest to naturalny wynik starzenia, który postępuje wraz z upływem lat. Samo białko jest jednym z najważniejszych w naszym organizmie, bowiem odpowiada nie tylko za nawilżenie skóry, ale również za odnowę jej komórek. Oprócz tego jest odpowiedzialne za mocowanie narządów wewnętrznych oraz sprawia, że tkanki są odporne na rozciąganie. Mniejsza produkcja może być spowodowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak stres, promieniowanie słoneczne czy brak snu. Z tego względu warto rozważyć kolagen do picia jako uzupełnienie zdrowej i zbilansowanej diety. Czy tego typu produkty są skuteczne?

Jak działa Primabiotic Collagen?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy suplementacja kolagenu ma w ogóle sens. Próbują przyjmować jego większe ilości z pożywieniem, np. przygotowując galaretki. Niestety przyswajalność białka z jedzenia jest bardzo niska, dlatego ten sposób nie jest rekomendowany, bowiem nie przynosi efektów. Zupełnie inaczej wygląda kwestia jeśli chodzi o kolagen hydrolizowany. W sklepie Bellita dostępne są produkty Primabiotic, które zawierają białko właśnie w takiej formie. Z czego wynikają cenne właściwości kolagenu hydrolizowanego? W momencie, gdy białko ulega hydrolizie, dochodzi do rozerwania wiązań w łańcuchu peptydowym. W taki sposób powstają peptydy kolagenowe wyróżniające się niską masą cząsteczkową. To z kolei przekłada się na ich wysoką przyswajalność. Oprócz tego łatwo rozprowadzają się w organizmie człowieka.

Kolagen Primabiotic w wersji hydrolizowanej to najlepszy rodzaj kolagenu. Duży wpływ na regularność (która ostatecznie decyduje o tym czy pojawiają się efekty) ma forma płynu. W pojedynczej buteleczce znajduje się 30 ml substancji. Niewielka pojemność sprawia, że suplement można zawsze mieć przy sobie, nawet jeśli wybieramy się na wyjazd i mamy niewielki bagaż. Na to czy będziemy systematycznie spożywać dany suplement przekłada się także jego smak. Jeśli nie należy on do szczególnie przyjemnych, jest ryzyko, że celowo będziemy rezygnować z produktu. Na korzyść kolagenu od Primabiotic przemawia owocowy zapach i smak oraz brak sztucznych słodzików Bardzo ważna jest też wysoka zawartość cennej substancji. W tym przypadku jest to aż 10 000 mg, co jest optymalną dawką, zapewniającą szybkie rezultaty stosowania.

Kolagen do picia – efekty

Regularna suplementacja to sposób na cieszenie się piękną skórą i włosami, ale również zdrowymi stawami. Jeśli chodzi o wpływ na urodę, kolagen nie tylko zmniejsza widoczność zmarszczek, ale też skutecznie wzmacnia skórę. Oprócz tego można zauważyć zmniejszone wypadanie włosów, wzmocnienie i przyspieszenie wzrostu paznokci. Kolagen do picia na stawy to rozwiązanie dla osób, które czują, że ich chrząstki są mniej elastyczne niż kiedyś, a podstawowe czynności powodują dolegliwości bólowe. Suplementacja sprawdza się także dla osób, które mają problem z trzeszczeniem kolan.

Przyjmowanie hydrolizatu jest rekomendowane w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów oraz osteoporozy. Produkt Primabiotic to najlepszy kolagen do picia dla osób mających tego typu problemy, gdyż w ich przypadku konieczne jest długotrwałe przyjmowanie. Co za tym idzie przyjmowane preparaty nie mogą powodować skutków ubocznych. O uzupełnieniu diety w tego typu produkty powinni też pomyśleć sportowcy, którym zależy na przyspieszeniu procesu regeneracji mięśni i zmniejszeniu ryzyka kontuzji. Najlepsze rezultaty występują po upływie 3 miesięcy.

Tekst dostarczony przez partnera strony.