Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wybierasz się na urlop? Zobacz, jak zadbać o pielęgnację twarzy

Sezon letni w pełni, słońce coraz śmielej poczyna sobie na naszych skórach i maluje pierwszą opaleniznę. Na ogół przyjmujemy to z radością, ale warto w tym okresie szczególnie pielęgnować skórę twarzy. To ona jest najbardziej podatna na uszkodzenia związane z nadmiarem promieniowania UV. Jak dbać o twarz na wakacjach?

Daj skórze odpocząć!

Jesteś na urlopie? Twoja skóra też o tym marzy! Na wakacjach możesz odrobinę wrzucić na luz. Już nie musisz robić perfekcyjnego makijażu biurowego. Pozwól skórze odpocząć od zbędnych kosmetyków upiększających, na pewno będzie ci za to wdzięczna. Nawet jeśli twoje oko nie będzie wyglądało perfekcyjnie, to – umówmy się – mało kto to zauważy, zwłaszcza że latem nie rozstajesz się z okularami przeciwsłonecznymi. A jeśli nie masz takiego nawyku, to koniecznie go nabądź. Okulary chronią bowiem nie tylko oczy, ale też wrażliwą skórę wokół nich. To właśnie tu pojawiają się pierwsze zmarszczki i nie jest przypadkowy fakt, iż najczęściej właśnie latem.

Zadbaj o nawilżenie skóry twarzy

Przesuszona skóra to latem niemal norma. Słońce, wiatr, morska woda, długotrwałe przebywanie na powietrzu sprzyjają odwodnieniu skóry. W takim wypadku pielęgnacja twarzy musi obejmować codzienne nawilżanie. Można to robić na kilka sposobów: stosując kremy, maski i sera nawilżające oraz dbając o regularne przyjmowanie płynów. Warto bowiem pamiętać, że skórę można nawilżać także od wewnątrz.

Stosuj kremy z filtrem UV

Czy opalanie się jest zdrowe, czy jednak niekoniecznie? Zwolennicy i sceptycy kąpieli słonecznych od lat przerzucają się argumentami i usiłują przechylić szalę na swoją stronę. Faktem jest, że słońce pozwala na syntezowanie witaminy D, jednak to właśnie ono wysusza skórę i funduje jej pierwsze objawy starzenia. Ponadto brak odpowiedniego zabezpieczenia może prowadzić do różnorakich chorób skóry, łącznie z czerniakiem. I właśnie dlatego, jeśli pogoda dopisuje, pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV. Witaminę D można suplementować, zdrowia się nie da.

Regularnie oczyszczaj twarz

Nawet na urlopie nie możesz zaniedbać systematycznego oczyszczania twarzy. W twojej kosmetyczce powinien znaleźć się łagodny tonik, najlepiej bezalkoholowy, płyn micelarny lub mleczko kosmetyczne oraz łagodny peeling, którego użyjesz przynajmniej raz w tygodniu.

Kosmetolodzy zalecają, by do mycia twarzy nie używać wody i mydła. Te dwa produkty bowiem, mimo iż przeznaczone do mycia, bardzo wysuszają skórę.

Na urlopie nie zaniedbuj diety

Nie mamy tu na myśli diety odchudzającej, bo w końcu, jeśli przez tydzień trochę ją zaniedbasz, to nic się nie stanie. Jednak nie popadaj ze skrajności w skrajność – jedzenie tłustych i smażonych dań bez towarzyszącej im porcji warzyw i owoców nie jest dobrym pomysłem. Jedz owoce i warzywa, pij soki, pamiętaj o zdrowych przekąskach. Dobrze skomponowane menu to także element pielęgnacji twarzy.

Zadbaj o relaks

Ile razy słyszałaś, że wyglądasz na zmęczoną? To, jak się czujemy, mocno odbija się na twarzy. Na szczęście działa to w dwie strony. Jeśli będzie wypoczęta i zrelaksowana, twoja twarz ogłosi to całemu światu. Nie stroń od leżaków i hamaków, zadbaj o codzienną porcję snu, ale nie stroń też od aktywności fizycznej. Pamiętaj, że wypoczynek to także forma pielęgnacji skóry twarzy.

Artykuł partnera.