Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak długo stosować dietę Keto?

Każda dieta i bezpieczne odchudzanie przebiega stopniowo i w indywidualnym tempie. Tak samo dzieje się w przypadku diety ketogenicznej. Wiele osób decydujących się na nią przejść, myśli – jak długo stosować dietę Keto? Po jakim czasie się chudnie i kiedy widać pierwsze efekty?

Każda dieta i bezpieczne odchudzanie przebiega stopniowo i w indywidualnym tempie. Tak samo dzieje się w przypadku diety ketogenicznej. Wiele osób decydujących się na nią przejść, myśli – jak długo stosować dietę Keto? Po jakim czasie się chudnie i kiedy widać pierwsze efekty? Na początku warto zaznaczyć, że głównym celem diety ketogennej jest wejście w ketozę, czyli stan metaboliczny, którym podstawowym źródłem energii i paliwem dla organizmu są tłuszcze. Aby to osiągnąć, należy stosować pewne zasady, które dotyczą proporcji spożywanych makroskładników. ¾ spożywanych przez Ciebie kalorii, powinno pochodzić ze zdrowych tłuszczów. Białko jedz w umiarkowanych ilościach – powinno ono stanowić ok. 20% Twojej codziennej diety. Węglowodany natomiast, w tej specyficznej diecie, to zaledwie 5% – wszystko przez to, że dieta Keto jest dietą low carb. Jak długo ją stosować? Znając już jej podstawowe zasady, przedstawimy jej etapy i odpowiemy na to pytanie.

Dieta Keto – ile trwa i jak długo ją stosować?

Zanim zdecydujesz się na dietę Keto, zapoznaj się z etapami, które będziesz musiał przejść podczas jej trwania. Pierwszy z nich to wejście w ketozę, kolejny – ketoadaptacja, czyli proces, kiedy nasz organizm przyzwyczaja się do pracy w nowym dla niego stanie metabolicznym. Trzeci etap to redukcja – jest to właściwe odchudzanie się, wprowadzenie deficytu kalorycznego. Ostatnia część to wyjście z ketozy i utrzymywanie nowej, niższej wagi. Ile czasu trwa dieta? Przyjmuje się, że ok. miesiąc zajmuje zakończenie ketoadaptacji – zazwyczaj jest to od dwóch do czterech tygodni. Pierwsze efekty diety odczuwane są o wiele szybciej, jednak należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Jak długo stosować dietę Keto? Sama redukcja powinna trwać aż do czasu uzyskania oczekiwanych przez nas efektów lub osiągnięcia założonego celu. Wiele badań prowadzonych nad tym sposobem odchudzania dowodzi, że czas trwania Keto powinien wynosić 6 miesięcy. To dlatego, że może wystąpić ryzyko wystąpienia różnego rodzaju niedoborów składników odżywczych. Keto jest niezwykle skuteczną, ale też dość restrykcyjną dietą tłuszczową. Jednak dobrze skonstruowany jadłospis, odpowiednia suplementacja nie powinny nieść za sobą konsekwencji zdrowotnych.

Stan ketozy – czyli pozytywne efekty diety ketogenicznej

Zachowanie wyżej podanych proporcji makroskładników w codziennej diecie, pozwala utrzymanie stanu ketozy, co przekłada się na pozytywne efekty diety ketogenicznej. Obniża ona poziom cukru we krwi oraz skutecznie go stabilizuje. Na ten sposób żywienia powinny zdecydować się osoby, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym – Keto skutecznie je zmniejsza. Podczas stosowania diety ketogenicznej, spada również poziom cholesterolu; zmniejszają się stany zapalne w organizmie. Dieta ta redukuje także insulinooporność; wspiera procesy spalania tkanki tłuszczowej m.in. z problematycznych miejsc – ud i brzucha; Keto reguluje apetyt i ogranicza złe nawyki żywieniowe. Zamiast zastanawiać się nad dietą Keto, myśleć, jak długo ją stosować – zdecyduj się już dziś i działaj!

Zainteresował Cię temat diety ketogenicznej? Sprawdź więcej na stronie: https://ketocentrum.com/

Artykuł reklamowy ketocentrum.com