Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Książka kulinarna – Restauracja Babylon | Imogen Edwards-Jones

Książka Restauracja Babylon – trafiłam na nią rok temu poszukując w Empiku lekkiej lektury na długi majowy weekend. Imogen Edwards-Jones jest autorką między innymi książki Hotel Babylon, na podstawie której nakręcono brytyjski serial o tym samym tytule (aż 4 sezony, które kilka lat temu pochłonęły sporo mojego czasu). Oprócz Hotelu Babylon jest jeszcze Air Babylon, Fasion Babylon, Szpital…, Plaża.., Śluby…(koniecznie muszę je przeczytać) i Restauracja Babylon. 

W każdej z nich autorka obnaża tytułowy świat, ukazując go od zaplecza, trochę przerysowanym a perypetie głównych bohaterów ocierają się w nim mocno o absurd i ironię.
 
Fabuła książki Restauracji Babylon to jeden zwariowany dzień z życia właściciela trzech londyńskich restauracji – Le Restaurant, Le Bar i Le Table. To dzień, w którym skumulowały się bodajże wszystkie najgorsze sytuacje, jakie restaurator może sobie wyśnić w najgorszym koszmarze. Jest śmierć gościa, awaria kanalizacji, problemy z szefem kuchni, wizyta blogera restauracyjnego. Tak… wszystko w ciągu jednego dnia.
Książkę czyta się jednym tchem i gdybym tylko miała czas, to nie oderwałabym się od niej przez cały dzień.
Jeżeli szukacie kulinarnej rozrywki z nutką kryminalną w tle i do tego opowieści o pracy restauracji od zaplecza to bardzo polecam Wam lekturę Restauracji Babylon.

Książka Restauracja Babylon, Imogen Edwards-Jones i Autor Anonimowy

Rok wydania 2014, Wydawnictwo Pascal,
437 stron,
cena około 39,00 zł
 
Książka jest do kupienia w księgarniach stacjonarnych – w internetowych będzie dużo taniej.
A po więcej recenzji zapraszam do zakładki Lifestyle