Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

L’Olivo – kolejna włoska restauracja na mojej liście "ulubione"

Włoska i tajska kuchnia należą do moich ulubionych. Są spójne z wyznawaną przeze mnie filozofią odżywiania się bazującą na diecie South Beach czyli ograniczanie złych węglowodanów (głównie pieczywa, makaronów, słodyczy) na rzecz warzyw, ryb i owoców morza, chudego mięsa, dużych ilości nasion, kasz i orzechów. Nawet jeżeli zdarza mi się zjeść pszenny chleb czy makaron jego negatywne skutki niweluję oliwą z oliwek i sałatą. Wyznaję zasadę, że jesteśmy tym czym jemy a życie jest zbyt krótkie żeby tracić je na niezdrowe i niesmaczne jedzenie. Włoską L’Olivo Ristorante Pizzeria odwiedziłam drugi raz – tym razem na lunch w tygodniu.
L’Olivo jest średniej wielkości lokalem z luźno ustawionymi stolikami – co się chwali. Tu nikt nie siedzi zbyt blisko żeby zaglądać sobie w talerz i mimowolnie słuchać rozmów dobiegających z pobliskich stolików. Uznałam, że będzie to dobre miejsce na spotkanie w porze lunchu.
W menu L’Olivo znajdziemy kilka przystawek, zupę dnia, pasty, dania główne (tu do wyboru danie rybne i mięsne), pizze (rosse i bianche) oraz desery. Wybór nie był łatwy choć menu nie jest obszerne i mieści się na jednej stronie – po prostu opis większości dań zachęca do zamówienia.
Ja wybrałam czarne tagliatelle z owocami morza a mój towarzysz risotto z krewetkami i szampanem:) do tego zamówiliśmy po talerzu sałaty. Na dania musieliśmy poczekać dłużej niż umowne 20 minut – co w tym miejscu jest standardem – ale czekać warto.
czarne tagliatelle z owocami morza (35,00) – danie było dobrze doprawione, owoce morza świeże i smaczne, do makaronu zamówiłam mix sałat (18,00)
L'Olivo
risotto z krewetkami i szampanem (40,00) – danie lekkie w smaku, ryż dobrze przygotowany – nie rozgotowany:) do tego mix sałat (18,00)
L'Olivo
L’Olivo nie należy do najtańszych włoskich restauracji w Warszawie – jednak zdecydowanie należy do miejsc, w których można zjeść smaczne, proste włoskie dania przygotowane ze świeżych składników. To dobre miejsce na biznesowy lunch w tygodniu ale i na rodzinne wyjście w weekend.
Rachunek za opisane dania plus napoje wyniósł 142,00 zł
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – na Żelaznej obowiązuje strefa płatnego parkowania – w tygodniu można znaleźć miejsce bez problemu, w weekend może być gorzej
rezerwacja miejsc – rekomenduję rezerwację stolika
godziny otwarcia:
pon – sob – 12:00 – 23:00
nd – 13:00 – 22:00
L’Oliva (Facebook) – ul. Żelazna 59, Warszawa Śródmieście
tel: +48 784 614 672