Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kilka pomysłów na to, jak dbać o przyjaźń

Bez względu na to, jak długo się znacie, o przyjaźń zawsze trzeba dbać. Nie jest to łatwe, ale nawet w zabieganej codzienności, można znaleźć chwilę na wysłanie wiadomości czy wykonanie telefonu. Podpowiemy, co zrobić, aby pielęgnować przyjaźń.

To podstawa każdej przyjaźni

Aby początkowa znajomość mogła się rozwinąć w przyjaźń, a następnie przetrwać wiele lat, istotne jest obustronne okazywanie zainteresowania. Dlatego znajdź czas na systematyczne rozmowy. Nawet jeśli nie możesz danego dnia zadzwonić do przyjaciółki, warto wysłać SMS-a lub wiadomość na portalu społecznościowym. Wówczas będziecie na bieżąco z tym, co się u Was dzieje.

W przyjaźni warto również dbać o spotkania twarzą w twarz, które mają zupełnie inną dynamikę i stopień zażyłości. Mieszkacie daleko od siebie? Zaplanujcie spotkanie wcześniej i dopilnujcie, aby mieć jak najwięcej czasu na rozmowy, bo po długiej rozłące, będziecie miały wiele tematów.

Nie zaszkodzi również zrobienie małej niespodzianki, w postaci wysłania kartki, listu czy zawieszki do bransoletek. Takie prezenty mogą być wysłane zarówno na jakieś okazje np. urodziny czy  święta, jak i bez wyraźnego powodu. Z pewnością będą miłą niespodzianką, a jednocześnie za każdym razem, gdy przyjaciółka spojrzy na zawieszkę – pomyśli o Tobie.

Drobne rzeczy wiele znaczą

Należy pamiętać, że w przyjaźni często drobne rzeczy mogą wpływać na to, jak ona będzie się rozwijała i jak bardzo będzie mocna. Dlatego opowiadaj przyjaciółce co się u Ciebie dzieje, ale też słuchaj, co ona ma do powiedzenia. Im lepiej będziecie znały detale ze swojego życia i emocje, jakie się z nimi wiążą, tym większą więź zbudujecie.

Pomóc w tym może również wysyłanie zdjęć. Mogą to być poważne fotografie z wydarzeń, które są dla Was ważne, jak i takie pokazujące dobrą zabawę czy zwyczajne wygłupy. Możesz wykorzystać możliwość dodania filtrów czy podpisów, aby sprawić, że przyjaciółka na widok takiego zdjęcia się uśmiechnie.

Nawet jeśli od przyjaciółki dzieli Cię duża odległość, warto, abyście doradzały sobie w zakupach. Nie wiesz, czy w prezencie urodzinowym dla mamy powinien znaleźć się naszyjnik, czy może bransoletka z kamieni naturalnych w sklepie Lilou.pl oferowana? Pokaż przyjaciółce obydwie propozycje i posłuchaj jej opinii.

Co jeszcze możesz zrobić, aby podtrzymać Waszą przyjaźń?

Dostałaś zaproszenie na koncert, dziecko wygrało konkurs w szkole, a może przeczytałaś o czymś ciekawym? Warto, abyś dzieliła się tymi wszystkimi rzeczami z przyjaciółką, bo wówczas będzie ona mogła uczestniczyć w Twoim życiu. Zarówno w tych dobrych chwilach, jak i trudniejszych. Ty też powinnaś znaleźć czas, aby wysłuchać, co się dzieje u przyjaciółki.

W przypadku tradycyjnej rozmowy łatwo jest sobie przypomnieć, o czym rozmawiałyście ostatnim razem. Podczas wymieniania wiadomości na odległość, może się okazać, że trudniej będzie o wszystkim pamiętać, bo taka komunikacja jest nudniejsza. Dlatego, warto co jakiś czas przejrzeć korespondencję, aby przypomnieć sobie ostatnie informacje.

Przyjaźń jest niezwykle ważna, bo pozwala nam zbudować trwałą więź z drugą osobą, do której mamy zaufanie i wiemy, że będzie dla nas wsparciem, zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach. Jednak żeby mogła się ona rozwinąć, a później przetrwać wiele lat, należy ją odpowiednio pielęgnować. To tylko kilka z licznych przykładów, jak można to zrobić.

Artykuł Sponsorowany