Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Czy warto zainwestować we frezarkę do paznokci?

Frezarka do paznokci jest jednym z tych urządzeń kosmetycznych, bez których trudno obecnie wyobrazić sobie pracę profesjonalnej stylistki. Ułatwia przygotowanie skórek i płytki do zabiegów manicure oraz pedicure, przyspiesza zabieg i czyni go znacznie bardziej precyzyjnym. W salonie kosmetycznym z pewnością jest niezastąpiona. A w domu? Czy warto zainwestować we frezarkę? Poznaj fakty, jeśli interesujesz się stylizacją paznokci!

Frezarka do paznokci – jak działa i do czego służy?

Jak już zostało nadmienione we wstępie, frezarka jest narzędziem znacznie ułatwiającym i przyspieszającym opracowanie skórek oraz płytki paznokci do zabiegów manicure lub/i pedicure. Jej zastosowanie sprawia, że procedura jest przeprowadzona niezwykle dokładnie. Z jej pomocą pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i narośniętych skórek z trudnodostępnych obszarów. Wybierając odpowiedni frez do hybrydy wyrównasz, wygładzisz płytkę, z łatwością nadasz jej pożądaną długość i kształt, a także szybko usuniesz tak twardy materiał jak żel czy akrylożel, by przygotować płytkę do kolejnej stylizacji.

Frezy do frezarki – jak wybrać?

Mnogość dostępnych frezów sprawia, że zwłaszcza początkujące miłośniczki mani niejednokrotnie nie wiedzą, które wybrać i jak je wykorzystać. Obecnie dostępne są na rynku frezy z węglika spiekanego (karbidowe) i diamentowe. Mają one bardzo różne kształty, np. szpica, stożka, walca i kuli. Ich wielkość i kształt uzależnione są od roli, jaką pełnią. Niezwykle dużą popularnością cieszy się zwłaszcza frez do hybrydy, dzięki któremu – nawet w domowych warunkach – bez trudu usuniesz materiał z płytki, nie narażając jej na uszkodzenia. Zanim zakupisz określony frez, dokładnie przeczytaj, do czego służy. Jedne dedykowane są bowiem wyrównywaniu płytki i wałów okołopaznokciowych, a inne opracowywaniu skórek czy zdejmowaniu stylizacji.

Frezarka w użytku nieprofesjonalnym – czy to bezpieczne?

Jak w przypadku każdego sprzętu, tak i w przypadku frezarki, zanim jej użyjesz, najpierw musisz się z nią „zapoznać”. Dokładnie przeczytaj dołączoną instrukcję i wybierz odpowiedni frez. Pierwsze próby podejmuj ostrożnie, nie dociskaj frezu, aby nie uszkodzić płytki paznokcia lub/i skórek. Jeśli będziesz korzystać z frezarki umiejętnie i zgodnie z przeznaczeniem, będzie ona jak najbardziej bezpiecznym urządzeniem. Stosowanie frezarki nie jest trudne. Po kilku podejściach bez wątpienia oszalejesz na jej punkcie i nie zechcesz zamienić na zwyczajny pilnik!

Frezarka w domu – czy warto w nią zainwestować?

Frezarka jest absolutnie niezbędna w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ale czy warto ją kupić także wtedy, gdy zamierzasz używać jej wyłącznie w domu? Jeśli uwielbiasz samodzielnie wykonywać stylizacje paznokci, to tak! Prawidłowo użytkowana frezarka ogromnie ułatwi i przyspieszy Twoją pracę, która stanie się dzięki temu bardzo komfortowa, przyjemna i satysfakcjonująca. Dzięki niej, jako początkująca miłośniczka mani, nie zniechęcisz się i nie zmęczysz przygotowaniem paznokci do stylizacji. Jak zaś na pewno wiesz, owo przygotowanie to podstawa, bo to od niego w dużej mierze zależy końcowy efekt!

Wpis gościnny.