Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wege Warszawa – Chwast Food | znowu na burgery

A miało być tak fajnie i miał powstać ranking warszawskich wege burgerowni – niestety na razie nic z tego nie będzie. Nawet zaczęłam już go tworzyć ale w Warszawie wybór miejsc podających wyłącznie wegetariańskie i wegańskie burgery jest tak mały, że lista kończy się na miejscu drugim. Oto Chwast Food – burger bar warty odwiedzenia jak już Wam się znudzą krowie warzywa (pod linkiem znajdziecie wyjaśnienie).

Chwast Food to niewielki budynek przyklejony do kamienicy przy ulicy Waryńskiego. Wnętrze wypełniają meble z europalet obłożonych wełnianymi skrawkami swetrów, stoły z nogami od rowerowych ram i siedziska wykonane z opon – specyficzny tworzą klimat. Bar odwiedzamy w tym roku dwa razy w ramach testowania wegetariańskich burgerów.

 

WIZYTA PIERWSZA w Chwast Food

Wchodzimy. Przy barze naburmuszona obsługa z łaską przyjmuje od nas zamówienie. Próba uzyskania informacji o ofercie kończy się wskazaniem menu wiszącego nad barem. Gdyby nie to, że jeszcze jest zima a ja przyszłam głodna to po takim przywitaniu wykonałabym obrót w stronę drzwi i nigdy już tu nie wróciła. M ma więcej cierpliwości więc składa zamówienie – dwa burgery (seler – 17,00 i meksykański – 17,00) – jeden na bułce razowej a drugi na bezglutenowej (+ 2,00 zł), w każdym są dwa sosy do wyboru z menu. Na szczęście na burgery nie musimy długo czekać a jak już przed nami lądują prezentują się niezwykle okazale – grube warzywne kotlety, dużo dodatków, wyraźne w smaku sosy (wybraliśmy musztardowy i ostry pomidorowy). W smaku są bardzo dobre ale mnie już po chwili zapycha razowa bułka. Bezglutenowa jest zdecydowanie łatwiejsza w zjedzeniu i później w strawieniu. Wychodzimy dobrze najedzeni i bardzo zadowoleni z jakości burgerów.

chwast food

 

WIZYTA DRUGA w Chwast Food

Po miesiącu wracamy do Chwast Food z chęcią spróbowania innych smaków oraz sprawdzenia jak tym razem sprawdzi się obsługa. Przy barze wita nas wesoły Pan i jeszcze bardziej skwaszona Pani od poprzedniej (WTF). Znowu stery przy zamawianiu przejmuje M bo ja mam już syndrom ucieczki. Tym razem dwa burgery mają być na bułce bezglutenowej, którą wspomniana Pani bardzo odradza („bo jak to w ogóle można jeść?”). Wybieram szpinakowy (18,00 zł + 2,00 za bułkę bez glutenu) z sosem musztardowym i wściekle ostrym czerwonym a M kolejny raz meksykański (17,00 + 2,00). Zamówienie jest realizowane równie szybko jak poprzednim razem. Smaki są rewelacyjne a burgery wręcz pyszne. Nasze brzuchy się cieszą.

chwast food

 

Chwast Food nie powinien zawieść Was kulinarnie – zjecie tu porządny kawał warzywnego kotleta (z okry, jaglany, buraczany, z tofu, grzybowy, seitan) otoczony warzywnymi dodatkami, fajnymi sosami i dobrą bułką. Co do obsługi – cóż, mnie wołami tam już nikt nie zaciągnie. No chyba, że padać będę z głodu kiedy wszystko inne będzie zamknięte. Ale może Wy macie więcej tolerancji do niemiłej obsługi? Jeżeli tak jest to miejsce bardzo Wam polecam.

 

informacje dodatkowe:

dojazd i parkowanie – jak traficie na wole miejsce to parkujcie przy Waryńskiego albo na Nowowiejskiej

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

godziny otwarcia: pon-czw 11:00-23:00; pt-sob 11:00-24:00; nd 11:00-23:00

 

Chwast Food (Facebook) – ul. Waryńskiego 9, Warszawa Śródmieście, tel: +48 608 471 459

 

mapa dojazdu: