Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Owoce morza w La Tomatina

La Tomatina w Warszawie jest kolejną restauracją z włoskim menu, w którym można odnaleźć pasty i pizze – flagowe dania każdej włoskiej restauracji, które na stałe umiejscowiły się na liście najbardziej popularnych i rozpoznawalnych włoskich dań w Polsce i pewnie na świecie :). Menu La Tomatina to również liczne przystawki w postaci oliwek, suszonych pomidorów, grillowanych warzyw, włoskich serów i wędlin, bruchetty, zupy pomodoro i minestrone oraz wielu innych specjałów rodem z Półwyspu Apenińskiego.

Ja przy okazji wizyty w restauracji La Tomatina zawsze zamawiam mule. Preferuję te w pomidorach choć wersja w białym winie też jest smaczna. Na stół wjeżdża wtedy pokaźna micha świeżych muli w aromacie czosnku, pomidorów i bazylii oraz spora ilość pieczywa jako dodatek. Porcja godna głodomora jakim jestem:) W miniony weekend La Tomatinę odwiedziłam trzeci raz – mówi się, że do trzech razy sztuka aby dać komuś/czemuś szansę – w moim przypadku było niestety odwrotnie – trzeci raz okazał się najgorszy.
Na starcie dowiedzieliśmy się, że nie ma zupy minestrone i consome. Zawiedziony M kolejny raz zamówił pomodoro a ja zaczęłam szukać przystawek. Wybrałam marynowane oliwki oraz coppa z kaparami. Przystawki w La Tomatina są zacnych rozmiarów jednak coppa to już lekka przesada – plastry były zbyt grube efektem czego byłam bliska udławienia się – M radził sobie połykaniem kawałków w całości. Na szczęście kapary i oliwki były dobre – w końcu marynowane i ze słoika. Całe nasze szczęście, że kolejne dania była zgodne z oczekiwaniami – gęsta pomodoro, micha muli w pomidorach oraz sałatka di mare z dużą ilością owoców morza, które wyglądały i smakowały świeżo. Do każdej pozycji w zamówieniu dodawany jest stos pieczywa – zupełnie nie rozumiem po co.

 

Marynowane oliwki oraz coppa z kaparami

 

La Tomatina w Warszawie

Duża porcja zupy pomodoro (13,00)

 

La Tomatina w Warszawie
Micha muli w sosie pomidorowym (41,00)
La Tomatina w Warszawie
Sałata di mare (34,00) świeże owoce morza podawane na liściach sałaty
La Tomatina w Warszawie
La Tomatinę odwiedzałam dla lokalizacji (Krucza rój Al. Jerozolimskich), dla ciekawego wnętrza – choć Fashion TV na ekranach trochę tu nie pasuje – wreszcie dla michy muli. Polecam to miejsce pasjonatom pieczywa, dużych pizzy (widziałam na sąsiadujących stolikach – sama nie jadam) oraz ogólnie dużych porcji jedzenia. Przestrzegam przed coppa – może zabić:)
Rachunek za wymienione dania plus dwie wody oraz dwa kieliszki białego wina wyniósł 158,00 zł.
Informacje dodatkowe o La Tomatina w Warszawie:
dojazd i parkowanie – parkowanie jak to w centrum – utrudnione, dojazd komunikacją miejską dogodny
rezerwacja stolika – dla komfortu warto zarezerwować ale ja tego nigdy nie robiłam i jakość zawsze trafiałam na wolny stolik:)
godziny otwarcia:
pon – czw – od 11:00 do 23:00
pt – sob – od 11:00 do 24:00
nd – od 11:00 do 23:00
La Tomatina w Warszawie (www ul. Krucza 47, Warszawa Śródmieście
tel: 22 625 10 47