Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Nawilżające krople do oczu – 3 wskazania do stosowania

Pracujesz przed komputerem przez co najmniej osiem godzin dziennie? Wytężasz wzrok lub pracujesz w miejscu, w którym jesteś narażony na podrażnienia narządu wzroku? Podróżujesz pieszo w rejonach mocno zanieczyszczonych? Twoje oczy z pewnością potrzebują wsparcia, by zachować naturalne nawilżenie. W tym artykule poznasz trzy istotne wskazania do użycia nawilżających kropli do oczu. Przynajmniej jedno z nich dotyczy ciebie? Sięgnij po odpowiedni preparat!

1. Krople do oczu zmęczonych

Zmęczenie narządu wzroku ma różne przyczyny i objawia się na różne sposoby. Same gałki oczne nie zawsze muszą wysyłać sygnały o zmęczeniu. Tymi sygnałami mogą być na przykład bóle, a nawet lekkie zawroty głowy, zwłaszcza przy wytężaniu wzroku. Wtedy właśnie warto chwycić na nawilżające krople do oczu i zapuścić je do oka. Pamiętając oczywiście, by nie dotknąć skóry końcówką butelki z kroplami (zazwyczaj jest jałowa i nie bez powodu – chroni wtedy oko przed drobnoustrojami czy wirusami).

Oczy męczą się z różnych powodów. Podczas skupiania wzroku na drobnych przedmiotach, na przykład przy czytaniu, ale także wtedy, gdy chcesz dostrzec niewielki obiekt oddalony od ciebie o wielką odległość. Przebywanie w pomieszczeniu o bardzo wysokiej lub niezwykle niskiej wilgotności? Konieczność używania wzroku w bardzo nasłonecznionym (lub mocno oświetlonym) miejscu czy pomieszczeniu?

Wszystkie te czynniki sprawiają, że gałka oczna ulega zmęczeniu. Zmęczona nie będzie w pełni nawilżona, a więc efektywna. Sposób na wsparcie wzroku w takiej sytuacji to użycie odpowiedniego preparatu nawilżającego. Zniweluje on nie tylko pieczenie, świąd czy uczucie piasku pod powieką, ale także pozwoli ograniczyć bóle czy zawroty głowy spowodowane przemęczeniem gałek ocznych.

2. Krople do oczu podrażnionych

Podrażnienia gałek ocznych powodowane są różnorodnymi czynnikami środowiskowymi. Narząd wzroku jest podrażniany między innymi przez:

  • zacinający wiatr;
  • czynniki chemiczne (na przykład spaliny);
  • pyły unoszące się w powietrzu;
  • mocne światło słoneczne/sztuczne;
  • drobnoustroje (dotknięcie nieoczyszczonym palcem gałki ocznej);
  • nadmierne tarcie powiek;
  • podrażnienia przez ciało obce (na przykład pył).

Podrażnione gałki oczne swędzą, bolą, puchną, ograniczając pole widzenia (czasem w bardzo niebezpiecznym zakresie!), słowem – nie pracują efektywnie! W pracy przed komputerem oznacza to mniejsze skupienie. W pracy na wysokościach czy w środowisku, w którym jasność widzenia jest absolutnie kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa, oznacza to ryzyko groźnego wypadku!

Podrażnienia nie muszą być aż tak uciążliwe, gdy zastosujesz odpowiedni środek zaradczy. Krople na podrażnione oczy natychmiast nawilżają narząd wzroku, łagodząc swędzenie i pieczenie. Ułatwiają też usunięcie ciała stałego, które znalazło się pod powieką i podrażnia gałkę oczną.

krople-do-oczu2.jpg

3. Krople do oczu jako wsparcie w chorobie

Zapalenie spojówek to nie jest schorzenie, które można zbagatelizować. Podobnie jest z podrażnieniami alergicznymi, zespołem suchego oka czy zakażeniami i wieloma innymi chorobami narządu wzroku. W każdym przypadku warto stosować odpowiednie krople nawilżające do oczu.

Oczywiście rodzaj kropli zależy od tego, jakim schorzeniem dotknięte są twoje oczy. Niemniej krople pomagają w redukowaniu reakcji alergicznych, nawilżają oko i wspierają je w walce z poważnymi chorobami (jaskra czy zakażenia oczu).

Nawilżające krople do oczu to nieocenione wsparcie dla zdrowia twoich oczu, zapewniających komfort, szczególnie w sytuacjach, kiedy są one narażone na nadmierne zmęczenie, podrażnienia czy różne choroby. Pomagają łagodzić objawy, takie jak suchość, pieczenie, ból czy uczucie obecności ciała obcego, a także wspierają proces leczenia w przypadku wielu schorzeń oczu. Bez względu na to, czy jesteś osobą pracującą wiele godzin przed ekranem komputera, czy cierpisz na zespół suchego oka lub alergie, odpowiednio dobrane krople do oczu mogą przynieść ulgę i poprawić jakość twojego życia!

Artykuł sponsorowany.