Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Sushi Zushi | na lekki lunch

Do Sushi Zushi na Żurawiej wybieraliśmy się od długiego czasu zachęceni pozytywnymi opiniami znajomych. Jednak jak to u nas zwykle bywa – nie było czasu, ochoty (sushi przejadło nam się już ponad rok temu) i okazji. Na odwiedziny zebrało nam się dwa tygodnie temu w niedzielne południa – zachciało nam się lekkich japońskich przekąsek na lunch. 

W weekend w Sushi Zushi, chwilę po otwarciu, nie było jeszcze problemu z wolnym stolikiem. Zdecydowaliśmy się na zajęcie jednego na zewnątrz, jednak nie pomyśleliśmy o tym, że jeść przyjdzie nam w kłębach papierosowego dymu palaczy wybierających właśnie „ogródkowe stoliki” – pamiętajcie o tym wybierając miejsce siedzenia. Centralne miejsce w środku restauracji zajmuj sushi bar, przy którym można obserwować pracę sushi mastera – to tu warto zasiąść.
Sushi Zushi
Z menu, które do długich nie należy ale i tak pozycji ma na tyle dużo, że wybór zajmuje chwilę, spośród przystawek, sałatek, zup, sushi, sashimi, dań głównych wybraliśmy ulubione pozycje.
edamame (15,00) – blanszowane strączki soji – to świetna przekąska i przystawka, która uprzyjemnia czas oczekiwania na zamówione dania. Tu podana została z kryształkami soli.

 

Sushi Zushi
sea food ceviche w stylu peruwiańskim (37,00) – to niewielka sałatka z marynowanymi w cytrusach krewetkami, kalmarami, mulami podana z pomidorami, cebulką, chilli i kwaśnym sosem (marynatą). Ceviche lubimy i często zamawiamy – ta wersja warta jest polecenia

 

Sushi Zushi
kolejne na stole pojawiały się california maki z opiekanym tuńczykiem (41,00) wypełnione ogórkiem, rzepą, porem i ostrym majonezem. Ten wielki roll, którego kawałki ledwo mieściły się w ustach w jednym kęsie, zachwycał kompozycją smaków i jakością składników.
Sushi Zushi
ostatnią pozycją były california maki z krewetką w tempurze (41,00) zawinięte w węgorza – prawdziwe mistrzostwo świata.

 

Sushi Zushi
To co pewne to Sushi Zushi nie zawiedzie Was jakością i smakami podawanych potraw. To co zniechęca to wysokie ceny ale narzekając zapewne usłyszycie, że za jakość się płaci. No cóż – w tym miejscu płaci się nie tylko za jakość ale i za lokalizację – Żurawia na odcinku od Marszałkowskiej do Placu Trzech Krzyży wciąż utrzymuje status warszawskiego must be (czyt. pokaż się bo tu warto bywać). Ja dodam, że za porządnie wykonane sushi w tym miejscu warto zapłacić.informacje dodatkowe o Sushi Zushi:

dojazd i parkowanie – polecam szukać wolnych miejsc na Kruczej, znalezienie miejscówki na Żurawiej zwykle jest problematyczne

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – możliwa

godziny otwarcia:
pon – czw – 12:00 – 23:00
pt – sob – 12:00 – 03:00
nd – 13:00 – 22:00

Sushi Zushi  – ul. Żurawia 6/12, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 420 33 73-74

mapa dojazdu: