Little Hungry Lady

Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kategorie na śniadanie

Zdrowe śniadanie w Warszawie – nowa lista polecanych miejsc

Gdzie zjeść zdrowe śniadanie w Warszawie? Pełne warzyw, owoców, kasz i płatków owsianych a nawet takie z dodatkiem super foods? Czas najwyższy odświeżyć listę i przypomnieć Wam o miejscach, które warto odwiedzić już z samego rana – bo karmią dobrze i do tego w menu znajdziecie tam ciekawe zdrowe zestawy śniadaniowe lub pojedyncze dania.

Plac Grzybowski w Warszawie restauracyjnie – czyli co i gdzie zjeść

Plac Grzybowski w Warszawie, przez lata gastronomicznie pomijany, ożywiał się jedynie w trakcie obchodów świąt żydowskich. Jednak pod koniec zeszłego i od początku tego roku rozpoczęła się przy nim prawdziwa rewolucja a ilość otwarć nowych restauracji przewyższa już nawet statystyki z Kruczej. Zobaczcie co i gdzie zjecie w tej okolicy oddalonej od Dworca Centralnego zaledwie o 10 minut spacerkiem.

Warszawa na śniadanie – SAM Żoliborz | Charlotte Menora | Rozbrat 20

Przed nami weekend i pierwsze dni kalendarzowej wiosny – oby pogoda była choć trochę wiosenna. Może skusicie się na spacer i na śniadanie poza domem? W tym artykule przybliżę Wam trzy nowe miejsca wręcz idealne na taką okazję.

Warszawa – Rozbrat 20 Bakery & Wine Corner | na śniadanie

Jeszcze pamiętam te czasy, kiedy stroniłam od śniadań. Rano w pośpiechu, licząc każdą minutę, wybiegałam do pracy zjadając po drodze drożdżówkę albo już przy biurku owocowy jogurt. Powoli zmieniałam nawyki żywieniowe i przestawiałam się – najpierw na zielone koktajle, do których dorzucałam kilka łyżek płatków owsianych, aż doszłam do obecnych czasów, kiedy to cenię sobie poranne chwile spokoju spędzane przy obfitym śniadaniu. Śniadanie to również dobra okazja do biznes spotkania albo plotek z

Więcej

Warszawa – Północ-Południe na brunch

To był ten wyjątkowy dzień w roku (urodziny) kiedy spełniam wszystkie swoje życzenia i zachcianki. Imieniny też obchodzę hucznie i dzień kobiet, i Walentynki, i różne inne święta – każda okazja jest dobra. Tym razem żaden wyjazd nie wchodził w grę więc pozostało mi zastanowić się co takiego mogę robić w Warszawie – gdzie pójść, co zjeść. Na śniadanie wybraliśmy się do Północ Południe – aż szkoda, że śniadaniowa (brunchowa) oferta dostępna jest tylko w weekendy.

Warszawa Bielany – gdzie na kawę | Roślina | Czytelnia

Warszawa Bielany – gastronomiczna pustynia, która powoli budzi się z letargu. Bywamy tu okazjonalnie ale jak już zapuszczamy się w te strony to wykorzystujemy okazję do odwiedzenia Curry House. Tym razem było inaczej – w pierwszej połowie stycznia wybraliśmy się na Bielany na kawę – celowo i z polecenia trafiliśmy do Rośliny i Czytelni.

Warszawa – Nancy Lee na wege menu

W weekendy mamy zdecydowanie więcej czasu na kulinarne odkrywanie Warszawy. A dzieje się tu dużo – co miesiąc otwierają się nowe miejsca, nie ma też miesiąca bez zamknięć (klienci szybko weryfikują co dobre a co omijać). Nie ukrywam, że porządnym źródłem informacji o gastro ruchach na stołecznym rynku jest dla mnie strona Warsaw Foodie. To z niej dowiedziałam się o otwarciu nowej wegańskiej i wegetariańskiej kawiarni – do Nancy Lee na wege menu wpadliśmy w

Więcej

Warszawa – restauracja Shipudei Berek

Pierwszy raz do Shipudei Berek trafiłam na początku grudnia na zaproszenie portalu Zomato. Wieczór w gronie znajomych obfitował w dobre jedzenie i dużo dobrego wina. Ta próbka dań z karty przypadła mi do gustu i już wtedy wiedziałam, że muszę tu wrócić z M na śniadanie. Tak też się stało i restauracja Shipudei Berek została przez nas nawiedzona jeszcze przed świętami.

Warszawa – The Cool Cat | na śniadanie

Mamy w Warszawie kilka ulubionych miejscówek na śniadanie, do których regularnie wpadamy – karmią tam smacznie i jednocześnie zdrowo, a na tym nam przecież zależy (SAM na Powiślu, City SAM czy Delikatesy Esencja na Śródmieściu). Jeszcze przed świętami odwiedziliśmy nowość – The Cool Cat – na śniadanie i na kawę.

Warszawa – Lifemotiv | nowe miejsce w Galerii Mokotów

W tym miejscu, jeszcze kilka miesięcy temu, mieściły się restauracje Bali Cafe i Bistro de la Gare. Nad nieobecnością tej pierwszej bardzo ubolewam, teraz na aromatyczne curry będę musiała jeździć do Blue City. Dużą przestrzeń po wspomnianych zajęła wegańska restauracja Lifemotiv specjalizująca się w daniach wegańskich i wegetariańskich, które klient samodzielnie komponuje podczas zamówienia. Brzmi ciekawie – musiałam sprawdzić jak to działa i jak smakuje. W ciągu minionego tygodnia odwiedziłam

Więcej

  • 1 2 7