Little Hungry Lady

Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kategorie Lifestyle

10 artykułów, które najchętniej czytaliście w 2016 roku

Koniec roku to czas podsumowań, analiz i planów na nadchodzące miesiące. Rok 2016 był dla mnie czasem poważnych zmian w blogowaniu. Odejście od pisania artykułów o restauracjach na rzecz tworzenia poradników o zdrowym żywieniu oraz szybkich przepisów, przypadło Wam do gustu a mi pozwoliło rozwinąć bloga jeszcze bardziej. Oto najchętniej czytane przez Was artykuły w mijającym roku.

Poradnik – jak nie przytyć podczas świąt?

Jak nie przytyć podczas świąt? Na szczęście są na to sprawdzone sposoby. Wystarczy trzymać się tych kilku zasad aby nie zakończyć świętowania z kilkoma dodatkowymi kilogramami, które później trudno będzie zrzucić.

Wyjątkowe prezenty świąteczne, które zostaną z Wami na dłużej

W tym roku zebrałam dla Was listę wyjątkowych prezentów, które zostaną z Wami na dłużej. Niektóre z nich będą cieszyć obdarowanego przez kilka miesięcy, jeden przez rok ale są i takie, które pozostaną w pamięci już na zawsze. Dla mnie te prezenty mają jeszcze jeden, ponadczasowy wymiar. Wszystkie są tworzone przez moich znajomych i przyjaciół. Tym bardziej Wam je polecam – z całego serca.

Mój blog moje królestwo – mówię STOP HEJTEROM

Zaczęło się – po trzech latach prowadzenia bloga pojawili się hejterzy. Wow – i to od razu zaatakowali jakąś falą, grupowo. Mają czelność mnie obrażać, wchodzić z brudnymi butami do mojego domu, przynosić tutaj swój smrodek nienawiści. Do tej pory byłam delikatna. Od dzisiaj nie będzie już miło. Głośno mówię STOP HEJTEROM.

Little Hungry Lady prywatnie – na trzecie urodziny bloga

W tym roku postanowiłam nieco inaczej podejść do tematu Urodziny Bloga. Na podsumowanie statystyk przyjdzie jeszcze czas w okolicach Nowego Roku. Teraz (w końcu) udzielę Wam odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, które zadawaliście mi w ciągu ostatnich 36 miesięcy – na FB, Instagramie, w mailach czy wiadomościach priv. Plus dodam coś od siebie. W tym wpisie odsłaniam nieco więcej z siebie aniżeli tylko rudą czuprynę ze zdjęcia profilowego i wrzucane codziennie fotki

Więcej

Czym się kierować przy wyborze diety pudełkowej?

Nie chce mi się. Jestem znudzona i zmęczona. Potrzebuję odpoczynku od wymyślania, planowania, kupowania, krojenia, mieszania i podawania. Coraz częściej zastanawiam się nad urlopem – ale nie w pracy, bo ta akurat zupełnie mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie – mam obecnie totalną wkrętkę w to co robię zawodowo. Marzy mi się urlop i odpoczynek od kuchni. Kilka tygodni totalnego lenistwa i wygody – takie all inclusive z dostawą do domu

Więcej

10 sposobów na nie marnowanie jedzenia i oszczędności w kuchni

Dla mnie nie marnowanie jedzenia to przede wszystkim oszczędności w kuchni ale i świadomość niewielkiego ale ważnego wpływu na ochronę środowiska. Nauczyłam się już jak nie robić zapasów liczonych w tonach i wdrożyłam kilka zasad, które pozwoliły mi wyeliminować do zera wyrzucanie pieniędzy na śmietnik. Mam nadzieję, że te proste zasady pomogą i Tobie opanować lodówkę, szafki oraz ilość śmieci pod zlewem.

Dlaczego w blogosferze kulinarnej nie ma pieniędzy?

Krótki wstęp z wyjaśnieniem dla nowych czytelników – bloga piszę już 3 lata (pierwszego września minie 3) i od początku był to blog restauracyjny. Z racji rozpoczętych studiów oraz 10-letniej wkrętki w zdrowe żywienie od grudnia 2015 zaczęły pojawiać się u mnie wpisy o zdrowym jedzeniu oraz pomysły na szybkie i zdrowe gotowanie. Po zaledwie 15 takich postach (na ponad 500 innych) przyklejono mi łatkę blogerki kulinarnej. No rzeczywiście – zrobienie

Więcej

Aplikacje na smartfona bez których blogerka nie przeżyje jednego dnia

Bo blogowanie to życie online non stop z krótką przerwą na spanie. Kto nie pracuje w mediach, PRrze, blogosferze lub nie ma własnej firmy ten tego nie zrozumie. Nie pojmie tego ciągłego zerkania w ekran telefonu i sprawdzania aktualności. Dzisiaj opowiem Wam o tym jak mój telefon pomaga mi ogarnąć codzienność oraz które aplikacje na smartfona są mi pomocne w pracy i nie tylko.

Kliencie – w restauracji masz prawa ale i obowiązki

O zachowaniach klientów w restauracji napisano już nie jeden artykuł – bo temat wciąż jest chwytliwy i naród do dyskusji porywa. A może i przy okazji parę osób uda się dzięki temu wyedukować (dla dobra nas wszystkich). Nawet ja sama rok temu popełniłam jeden tekst (zgadnijcie który fragment zapadł czytelnikom w pamięci?). Tym razem nie będzie o dzieciach ani o matkach karmiących – będzie o prawach i obowiązkach klienta. Czytaj, zapamiętaj i stosuj przy najbliższej okazji.